RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Czwarty Mazurek Dąbrowskiego. Tomala odebrał złoto [WIDEO]

Dawid Tomala odebrał w sobotę na stadionie olimpijskim złoty medal igrzysk w Tokio w chodzie na 50 km. Po raz czwarty w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Medaliści przylecieli na dekorację z Sapporo.

Polka w elitarnym gronie po świetnych występach w Tokio

Kajakarka Karolina Naja jest kolejnym polskim sportowcem, który może się pochwalić co najmniej czterema medalami olimpijskimi. W sobotę wraz z Anną...

zobacz więcej

Tomala w piątek wygrał sensacyjnie chód na dystansie 50 km. Rywalizacja odbywała się w Sapporo, gdzie miał panować łagodniejszy klimat niż w Tokio. Mimo wszystko zawodnicy musieli się zmagać z dużym upałem.

Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz Kanadyjczyk Evan Dunfee. Polscy lekkoatleci zdobyli na igrzyskach w Tokio już cztery złote medale.

– Całe życie poświęciłem na to, żeby usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w trakcie igrzysk. Odwaliłem kawał dobrej roboty. Miałem już dziesiątki wywiadów. One chyba trwały dłużej niż sam chód – powiedział tuż po dekoracji.

Wszystkie cztery złota w tegorocznych igrzyskach są dziełem lekkoatletów. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęli sztafeta mieszana 4x400 m oraz Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Przedstawiciele lekkoatletyki dołożyli też jedno srebro Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem i trzy brązowe medale: Anita Kopron i Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów.

Cztery medale zostały zdobyte na olimpijskim akwenie przez kobiety: srebrne wywalczyły wioślarki w czwórce podwójnej i kajakarki w K2 na 500 m, a brąz w żeglarstwie załoga klasy 470 i kajakarki K4 500 m. W zapasach brąz zdobył Tadeusz Michalik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej