RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus w Rosji. Setki zgonów na dobę, dzięsiątki tysięcy zakażonych

Rosja zmaga się z pandemią COVID-19 (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
Rosja zmaga się z pandemią COVID-19 (fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

W Rosji od miesiąca umiera codziennie na COVID-19 ponad 700 pacjentów; trzykrotnie w tym czasie liczba zgonów w ciągu jednej doby wyniosła niemal 800. Według ogłoszonych w piątek danych sztabu rządowego w ciągu ostatniej doby zmarły 792 osoby.

Kalifornia wprowadza obowiązek szczepienia przeciw COVID-19 dla personelu medycznego

Stan Kalifornia wprowadził obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Zarządzenie obejmie łącznie ponad 2...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wysoki wskaźnik zgonów utrzymuje się od miesiąca, mimo że liczba zachorowań się zmniejsza. Od końca lipca codziennie wykrywanych jest w całym kraju 22-23 tys. nowych zakażeń, podczas gdy w pierwszej połowie lipca było około 25 tys.

Naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa powiedziała w piątek, że sytuacja epidemiczna pozostaje napięta. W 35 regionach Federacji Rosyjskiej (spośród ponad 80) zachorowań przybywa, a jedynie w 22 regionach ich liczba spada. W pozostałych regionach liczba zachorowań utrzymuje się zaś na stałym poziomie.

Niemal 200 tys. pacjentów z COVID-19


Pod obserwacją medyków pozostaje 915 tys. zakażonych, z których 78 proc. leczy się ambulatoryjnie. W szpitalach pozostaje 196 tys. pacjentów.

Minister zdrowia Rosji Michaił Muraszko poinformował w czwartek, że liczba osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 wynosi w Rosji 38,9 mln. Władze Rosji zazwyczaj podają liczbę zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki. Populacja Rosji sięga około 146 mln. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej