RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Początek weekendu chłodny i deszczowy. Finisz nas zaskoczy [PROGNOZA]

W piątek do końca dnia nadal będzie deszczowo. Najintensywniejsze opady będą się utrzymywać na Warmii i Mazurach, wschodzie woj. kujawsko-pomorskiego oraz zachodzie i północy Mazowsza – przekazał synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Dodał, że w nocy natężenie opadów będzie maleć.

Polska podzielona na dwie strefy. Najwyższy stopień alertów IMGW

Opady deszczu w nocy z czwartku na piątek przejdą z południowych części kraju na północ, będzie pochmurno. Jednak już w ciągu dnia pogoda podzieli...

zobacz więcej

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazał, że w piątek po południu nadal będzie deszczowo. – Obszar z najintensywniejszym deszczem to Warmia i Mazury, wschód woj. kujawsko-pomorskiego oraz zachód i północ Mazowsza – podkreślił, dodając, że rozwijają się też strefy intensywniejszych opadów przelotnych na Lubelszczyźnie, wschodnim Mazowszu i na Podlasiu.

– Taka pogoda będzie się utrzymywać. Jednostajne opady będą obejmować woj. warmińsko-mazurskie, północną i zachodnią część woj. mazowieckiego, północną część łódzkiego i kujawsko-pomorskie oraz niebawem pojawią się na wschodzie woj. pomorskiego. Ze względu na to nadal aktywne są ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. Sumy opadów mogą sięgać miejscami za cały okres wydanego ostrzeżenia nawet około 60 mm, jeżeli chodzi o woj. mazowieckie, warmińsko-mazurskie, czy podlaskie – tłumaczył.

Wskazał, że trochę przejaśnień i rozpogodzeń możliwe jest na krańcach zachodnich i południowych Polski. – Tam będzie trochę spokojniejsza pogoda – podał.

Według synoptyka IMGW w piątek najzimniej będzie w strefie najintensywniejszych opadów. – Tam maksymalna temperatura to zaledwie 14 st. Celsjusza. Wszędzie indziej na zewnątrz od miejsca opadów będzie nieco cieplej – zaznaczył.

IMGW wydaje alerty najwyższego stopnia. Burze, nawalny deszcz i grad

IMGW wydał alerty pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z silnym deszczem i gradem dla kilku województw południowej Polski....

zobacz więcej

IMGW: najcieplej na zachodzie


– Najwyższa temperatura będzie na zachodzie Polski – około 24 st. Celsjusza. Stosunkowo ciepło na południu i krańcach południowo wschodnich – około 20-21 st. C, również nad morzem 21 st. C – powiedział.

W nocy z piątku na sobotę strefa opadów deszczu nadal będzie aktywna na północy i północnym-wschodzie kraju. Jak zapowiedział synoptyk, w ciągu nocy natężenie opadów będzie spadać. – Na pozostałym obszarze kraju dosyć spokojnie. Pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Może pojawić się od czasu do czasu przelotny deszcz na zachodzie Polski – dodał.

Temperatura w nocy będzie wynosić od około 10 st. C w centrum Polski, około 8 st. C na Podhalu, 14 st. C na Dolnym Śląsku i 15 st. C na Opolszczyźnie. Najcieplej będzie w rejonach nadmorskich – około 16-17 st. C.

W niedzielę ponownie słońce na przemian z chmurami, lokalnymi opadami deszczu i burzami. Będzie bardzo ciepło, temperatura od 24 st. C do 28 st. C, jedynie w miejscowościach podgórskich nieco chłodniej, około 23 st. C. W czasie burz intensywny deszcz i porywisty wiatr. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej