RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tokio 2020: daleka pozycja Maliszewskiej w pięcioboju nowoczesnym

Anna Maliszewska (fot. PAP/EPA)
Anna Maliszewska (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Anna Maliszewska z dorobkiem 1283 punktów zajęła 20. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Tokio. Złoty medal zdobyła Brytyjka Kate French, a za nią uplasowały się Litwinka Laura Asadauskaite i Węgierka Sarolta Kovacs.

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w...

zobacz więcej

Polka dobrze spisała się w ostatniej konkurencji – biegu połączonym ze strzelaniem. Osiągnęła ósmy rezultat, który w klasyfikacji generalnej pozwolił jej awansować z 28. na 20. pozycję.

Łączny wynik French to 1385 pkt i jest to nowy rekord olimpijski. Asadauskaite zgromadziła 1370, a Kovacs 1368.

Maliszewska piątek rozpoczęła na pływalni. W swojej serii na 200 m stylem dowolnym była czwarta, a łącznie zajęła 26. miejsce – czas 2.17,23. W szermierczej rundzie bonusowej Polka przegrała już pierwszy pojedynek z Włoszką Eleną Micheli, która spisała się najlepiej, zwyciężając w sześciu starciach. W jeździectwie Polka była natomiast dopiero 28.

W czwartek w regularnych zawodach szermierczych, gdzie walczono systemem każdy z każdym, Maliszewska zajęła 16. pozycję. Wygrała 18 pojedynków i doznała 17 porażek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej