RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tokio 2020: sztafeta pokazała moc! Mamy kolejny finał

Kajetan Duszyński (fot. PAP/EPA)
Kajetan Duszyński (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Sztafeta 4x400 m w składzie: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Karol Zalewski awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy z czasem 2:58.55 sek. wygrali swój bieg eliminacyjny.

Tokio 2020: Klęska Polek w eliminacjach sprintu

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły odpowiednio 25. i 26. miejsce w kwalifikacjach sprintu kobiet w kolarstwie torowym. Do fazy zasadniczej...

zobacz więcej

Już po pierwszym biegu było wiadomo, że jeśli nie znajdziemy się w najlepszej trójce w swoim półfinale, o awans może być bardzo trudno. Amerykanie przebiegli bowiem w czasie 2:57.77 sek., co oznaczało najlepszy rezultat w tym sezonie. Rekordy swoich krajów ustanowili ponadto Włosi i Holendrzy.

Polacy pobiegli jednak fantastycznie, prowadząc przez większą część dystansu. Zaimponowali zwłaszcza Duszyński i Zalewski, którzy na swoich zmianach nie mieli sobie równych. Ostatecznie nasz rezultat był trzecim, słabszym jedynie od reprezentacji USA i Botswany.

Duszyński i Zalewski zdobyli już na tych igrzyskach złote medale w sztafecie mieszanej i w sobotę powalczą o kolejny krążek. Tego samego dnia czekają nas jeszcze emocje z udziałem pań. Na tym samym dystansie powalczą Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Oba finały zaplanowano na sobotę. Kobiety pobiegną o godzinie 14.30 czasu polskiego, mężczyźni wystartują o godzinie 14.50.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej