Imigranci na granicy z Białorusią

Tokio 2020: Szóste miejsce sióstr Pikulik w wyścigu madison

Madison kobiet po raz pierwszy znalazł się w programie olimpijskim (fot. Getty)

Siostry Daria i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w olimpijskim wyścigu madison na torze Izu Velodrome. Wygrały Brytyjki, przed Dunkami i reprezentantkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tokio 2020: Klęska Polek w eliminacjach sprintu

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły odpowiednio 25. i 26. miejsce w kwalifikacjach sprintu kobiet w kolarstwie torowym. Do fazy zasadniczej...

Madison kobiet, czyli wyścig punktowy dwójkami, po raz pierwszy znalazł się w programie olimpijskim. Od początku dominowały Brytyjki, które wygrały łącznie 10 z 12 punktowanych okrążeń, w tym ostatnie.

Na dodatek razem z Dunkami i reprezentantkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyły 20-punktową premię za zdublowanie rywalek. Ostatecznie wywalczyły 78 pkt, wyprzedzając Dunki - 35 i zawodniczki RKO - 26.

Pochodzące z Darłowa siostry Pikulik, mimo upadku Wiktorii w połowie wyścigu (Polka wpadła na leżącą Holenderkę, przewróciła się też Belgijka), zebrały „oczka” na czterech okrążeniach, w tym na podwójnie punktowanym ostatnim - sześć punktów zdobytych przez Darię przesunęły Polki na szóstą lokatę. To do tej pory najlepszy występ Biało-Czerwonych na torze w Izu koło Tokio.

Daria Pikulik wystartuje jeszcze w sobotę w omnium. W tej konkurencji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Berlinie w 2020 r.