RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tokio 2020: rekord świata Aleksandry Mirosław w czasówce

Aleksandra Mirosław (fot. Getty Images)
Aleksandra Mirosław (fot. Getty Images)

Aleksandra Mirosław zajęła czwarte miejsce w finale olimpijskich zawodów w kombinacji we wspinaczce sportowej w Tokio. Polka w czasówce ustanowiła rekord świata wynikiem 6,84 sek.

Ogromna sensacja, Polak ze złotem w chodzie!

Dawid Tomala, który dotychczas tylko raz ukończył rywalizację w chodzie na 50 km, wygrał zawody olimpijskie na tym dystansie! To wielka,...

zobacz więcej

Mirosław świetnie zaczęła olimpijski finał. Faworytka pierwszej konkurencji – czasówki – nie zawiodła. Wygrała, a czasem 6,84 ustanowiła rekord świata. W następnych konkurencjach była jednak najsłabsza, zajmując w boulderingu i prowadzeniu ósme pozycje.

Złoty medal zdobyła Słowenka Janja Garnbret, a kolejne dwa miejsce na podium przypadły reprezentantką gospodarzy – Miho Nonace i Akiyo Nohuchi.

Wspinaczka sportowa debiutuje w programie igrzysk olimpijskich. Zawodniczki rywalizują w kombinacji, na którą składa się czasówka, bouldering i prowadzenie (godz. 14.10). O ostatecznej kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych we wszystkich konkurencjach – im mniej punktów tym lepiej.

W punktacji łączonej Mirosław ma więc osiem punktów (1x8), a wyprzedzająca ją Garnbret pięć (5x1). Trzecie miejsce zajmuje Japonka Miho Nonaka – 9 pkt (3x3).

Polka specjalizuje się w sprincie, w którym dwukrotnie (2018 i 2019) zdobywała mistrzostwo świata. Miejsce na podium będzie jej trudno utrzymać. W kombinacji w MŚ 2019 była czwarta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej