RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Obowiązkowe szczepienia? Nowy sondaż

Minister zdrowia informował, że czwarta fala już się zaczęła (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Minister zdrowia informował, że czwarta fala już się zaczęła (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Zdecydowana większość badanych jest zdania, że szczepienia na COVID-19 nie powinny być obowiązkowe – wynika z nowego sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”.

Nowe nagranie i specjalna infolinia. Kim jest podpalacz z Zamościa? [WIDEO]

Policja udostępniła nowe nagranie z kamer monitoringu, które uchwyciły sprawcę w chwili podpalenia budynku sanepidu w Zamościu na Lubelszczyźnie....

zobacz więcej

Uczestnikom badania zadano pytanie, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być w Polsce obowiązkowe.

Jak podaje gazeta, 58 proc. biorących udział w ankiecie jest przeciwnych takiemu nakazowi. Z kolei w ocenie 36 proc. respondentów szczepionka powinna być obowiązkowa. 6 proc. nie ma zdania na ten temat.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 lipca - 2 sierpnia na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Od grudnia ub.r., gdy w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19, wykonano ponad 34,7 mln zastrzyków. W pełni zaszczepionych jest ponad 17,6 mln osób.

Ataki na lekarzy realizujących szczepienia. Śledczy szykują odpowiedź

Prokuratura Krajowa zaleciła prokuraturom regionalnym podejmowanie zdecydowanych działań procesowych przeciwko sprawcom przestępstw wobec lekarzy...

zobacz więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w czwartek, że „faktycznie mamy już czwartą falę”. – Najniższe poziomy odnotowywaliśmy 3-4 tygodnie temu, kiedy średnia siedmiodniowa była poniżej 100, w tej chwili ona jest na stałe powyżej 100, a w zasadzie zbliża się do 200 – powiedział w RMF FM.

Jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości niż byliśmy podczas trzeciej fali. Mamy narzędzie obrony w postaci szczepień. Kto nie podejmuje tego narzędzia, dokonuje wyboru, który jest zagrożeniem dla niego i jego otoczenia – zaznaczył szef MZ.

Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 przekroczy w kraju tysiąc, wprowadzone zostaną obostrzenia. Na początek obejmą one regiony z najniższą liczbą szczepień. Czwartkowe dane MZ mówiły o 176 nowych zakażeniach koronawirusem.

Łącznie od 4 marca zeszłego roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 883 624 przypadki. Zmarło 75 275 osób z COVID-19.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej