RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ogromna sensacja, Polak ze złotem w chodzie!

Najnowsze

Popularne

Dawid Tomala, który dotychczas tylko raz ukończył rywalizację w chodzie na 50 km, wygrał zawody olimpijskie na tym dystansie! To wielka, gigantyczna sensacja i czwarte złoto dla Polski na tych igrzyskach.

Tokio 2020: starty Polaków w piątek 6 sierpnia. Kiedy i gdzie oglądać?

Igrzyska olimpijskie w Tokio powoli zmierzają do końca. Ale to nie oznacza, że kończą się emocje z udziałem polskich sportowców. W piątek „daniem...

zobacz więcej

Tomala objął prowadzenie na 20 km przed końcem i nie oddał go aż do mety, finiszując z czasem 3 godziny, 50 minut i 8 sekund. Polak, specjalizujący się w chodzie na 20 km, dopiero drugi raz ukończył rywalizację na dystansie 50 km. Zrobił to w najbardziej odpowiednim momencie - ta konkurencja wypadła z programu następnych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Srebro, ze stratą 36 sekund, zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz przypadł Kanadyjczykowi Evanowi Dunfee. Artur Brzozowski został sklasyfikowany na 12. miejscu, a Rafał Augustyn nie ukończył zawodów.

Swoim kapitalnym występem na trasie Sapporo Odori Park (rywalizacja przeniesiona z Tokio w związku z obostrzeniami sanitarnymi) 32-latek w pięknym stylu nawiązał do sukcesów wielkiego mistrza Roberta Korzeniowskiego, który na tym dystansie wywalczył trzy złota olimpijskie, a cztery ogółem. 49 lat po gigantycznym sukcesie Wojciecha Fortuny w skokach narciarskich, Sapporo znowu jest biało-czerwone!

To już 11. krążek dla Polski w Tokio i czwarty z najcenniejszego kruszcu. Pod tym względem nasz najlepszy wynik w XXI wieku, z Pekinu 2008, został wyrównany, a to jeszcze nie koniec szans medalowych.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej