RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pożar w Kalifornii. Zarządzono ewakuację mieszkańców miasta [WIDEO]

Pożar lasu, który wybuchł w środę w północnej Kalifornii, zmusił mieszkańców hrabstw Placer i Nevada do ewakuacji. Ogień szybko zajął ponad 560 hektarów. Według lokalnych mediów, zniszczył 40 budowli i zagrażał kolejnym 4 tysiącom budynków.

Pożar w Arizonie nadal się rozprzestrzenia. Zarządzono kolejne ewakuacje

Służby zarządziły kolejną ewakuację kilku obszarów w stanie Arizona z powodu pożaru lasów, który wybuchł 4 czerwca. Rozprzestrzeniający się ogień...

zobacz więcej

Ogień szybko się rozprzestrzeniał z północy na północny wschód stanu Kalifornia. Szeryf hrabstwa Placer poinformował w środę o zarządzeniu ewakuacji mieszkańców jednego z kalifornijskich miast.

„Zastępy strażaków walczą z pożarem w pobliżu Colfax. Zarządzono nakaz ewakuacji dla mieszkańców miasta Colfax oraz obszaru zaczynającego się na terenie Bear River Campground i rozciągającego się po obu stronach drogi Milk Ranch Road aż do drogi Tokyana Road”. Zalecono zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy.

Hrabstwo Nevada również wprowadziło nakaz natychmiastowej ewakuacji m.in. terenów na wschód od drogi Dog Bar i obszarów na południe od drogi Mount Olive. Zorganizowano miejsca noclegowe dla mieszkańców m.in. w budynkach lokalnych szkół w Auburn czy też w Grass Valley. Schronienie przewidziano także dla zwierząt.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Do akcji gaśniczej wykorzystano co najmniej dwa śmigłowce i sześć tankowców.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej