RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Po co Konfederacji program? Korwin-Mikke zaskoczył szczerą deklaracją [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke o programie „Polska na nowo” Konfederacji (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Janusz Korwin-Mikke o programie „Polska na nowo” Konfederacji (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Konfederacja ma program, bo jakiś program musi tam być. Jeszcze raz, żebyśmy to jasno powiedzieli: ten program służy do zdobycia głosów wyborców, a nie do realizacji – wyznał lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke. Polityk w internetowej debacie z byłym kandydatem na prezydenta Stanisławem Żółtkiem otwarcie deklarował: wygrane wybory na razie nie grożą Konfederacji, absolutnie.

„Nie krzyczała, więc gwałtu nie było”? Szokujące słowa lidera Konfederacji

„Jeśli nie krzyczy, to, widać, tego chce” – skomentował kontrowersyjną decyzję wrocławskiego Sądu Apelacyjnego Janusz Korwin-Mikke. W niedawnym...

zobacz więcej

Dyskusja dotyczyła między innymi propozycji zawartych w zaprezentowanym na początku lipca programie Konfederacji „Polska na nowo”. Miała to być odpowiedź na rządowy „Polski Ład”, a w jego eksponowaniu prócz Krzysztofa Bosaka i Grzegorza Brauna brał udział także Korwin-Mikke.

„Polska na nowo”. Co zapowiedziała Konfederacja?


Program zawiera pięć filarów: Niskie i proste podatki; Sprawna i dostępna ochrona zdrowia; Efektywna i nowoczesna edukacja; Niższe koszty życia; a ostatni to Państwo prawa.

O niektóre z tych propozycji pytany był Korwin-Mikke w debacie ze Stanisławem Żółtkiem z Kongresu Nowej Prawicy w programie myPolitics na YouTube.

Zobacz także: Andrzej Duda nie „poratuje szlugiem” Stanisława Żółtka

Po tym, jak lider Konfederacji dystansował się od niektórych punktów programu własnej partii prowadzący dopytywał, czy oznacza to, że niektóre postulaty nie będą realizowane.

Korwin-Mikke: Bez szans na rządzenie


Korwin-Mikke odparł, że do wcielenia zapisów „Polski na nowo” w życie Konfederacja musi mieć 51 proc. (w wyborach – red.), „co nie grozi nam na razie absolutnie”.

– Natomiast: jeśli będziemy mieli wpływ na władzę, to oczywiście będziemy stosowali to, co jest sensowne, a nie to, co jest w programie. Bo jeszcze raz mówię: ten program służy do zdobycia głosów wyborców, a nie do realizacji; żebyśmy to jasno powiedzieli – podkreślił polityk. Jego zdaniem Konfederacja „jako taka” jest tylko „narzędziem do wygrywania wyborów, a nie po to, żeby mieć jakieś tam programy”. – Żeby wygrywać wybory, stosuje się takie techniki – skonstatował.

Zobacz także: „Założą Polakom chomąto i będą uprawiać nimi pole”. Polityk Konfederacji: To trafia do naszych wyborców

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej