RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przez Białoruś do Polski. Zatrzymani nielegalni migancji z Iraku

Straż Graniczna zatrzymała 62 osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę (fot. Podlaska Straż Graniczna)
Straż Graniczna zatrzymała 62 osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę (fot. Podlaska Straż Graniczna)

Najnowsze

Popularne

Nielegalni imigranci szturmują granice Unii Europejskiej. Zjawisko to może mieć związek z zapowiedziami prezydenta Białorusi. Alaksandr Łukaszenka powiedział niedawno, że Mińsk zaprzestanie „zatrzymywać napływ narkotyków i migrantów”. Z tego powodu na Litwie już wprowadzono stan wyjątkowy. Dużo pracy ma także polska Straż Graniczna, która w czwartek zatrzymała 62 osoby. To głównie obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Nielegalni migranci z Białorusi. Litwa wprowadziła stan wyjątkowy

W związku z rosnącym napływem nielegalnych migrantów z Białorusi Litwa w piątek wieczorem ogłosiła stan wyjątkowy. Premier kraju Ingrida Szimonyte...

zobacz więcej

„Działania graniczne prowadzili funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy. Łącznie za nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej zatrzymano 50 obywateli Iraku, 11 obywateli Iranu i 1 obywatela Kamerunu. Strażnicy Graniczni wspierani byli przez funkcjonariuszy Policji z Sokółki.

Wszyscy zatrzymani nielegalni migranci (41 mężczyzn, 8 kobiet i 13 dzieci) zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 451 osób za nielegalne przekroczenie polsko-białoruskiej granicy” – czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Nielegalna migracja z Białorusi. Litwa obsadzi granicę wojskiem

Litwa na granicy z Białorusią postawi wojskową barierę, by powstrzymać nielegalną migrację – oznajmiła premier kraju Ingrida Szimonyte.

zobacz więcej

Imigranci także na Litwie


We wtorek informowaliśmy o wielkiej fali imigrantów z Iraku, Syrii, Gwinei i Sri Lanki, którzy próbowali przekroczyć granicę białoruską-litewską.

Z kolei w środę litewskie MSW udostępniło nagranie ukazujące samochód białoruskiej straży granicznej, który eskortuje grupę migrantów w kierunku litewskiej granicy.

W odpowiedzi Łukaszenka zarzucił Litwie „działania, które grożą konfliktem".

Tak duży napływ imigrantów spoza Europy to efekt działań Mińska. W czerwcu białoruski prezydent powiedział, że „do tej pory Mińsk zatrzymywał napływ narkotyków i migrantów, ale w związku z międzynarodową reakcją na przymusowe lądowanie samolotu zaprzestanie tych działań”. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej