Imigranci na granicy z Białorusią

Tokio 2020: polscy wieloboiści poza dziesiątką

Paweł Wiesiołek (fot. Getty Images)

Paweł Wiesiołek zajął 12. miejsce w rywalizacji dziesięcioboistów w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W rywalizacji pań 16. miejsce zajęła Adrianna Sułek. Złote medale wywalczyli Belgijka Nafissatou Thiam i Kanadyjczyk Damian Warner.

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w...

Czwartkowe zmagania Wiesiołek zaczął od 17. miejsca w biegu na 110 m ppł z rezultatem 14,95 sek. Następnie w rzucie dyskiem zajął piątą pozycję – 48,27 m, a w skoku o tyczce 12. – 4,80 m. Najsłabiej poszło mu w rzucie oszczepem – 51,60 m wystarczyło do 20. lokaty.

W finale – biegu na 1500 m – Polak osiągnął metę jako czwarty w czasie 4.30,02 sek., co wystarczyło do 12. pozycji. Wynik końcowy Wiesiołka, który pięć lat temu w Rio był 21., to 8176 punktów.

Z kolei Sułek zaczęła od 17. pozycji w skoku w dal, gdzie osiągnęła 5,93 m. Następnie w rzucie oszczepem była 20. i w efekcie w klasyfikacji generalnej spadła z 14. na 20. miejsce. Poprawiła się znacząco dzięki najlepszemu w karierze wynikowi w biegu na 800 m – 2.07,92 sek.

Wcześniej Polka w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała czas 13,58 sek. (17. miejsce). Jej wynik w skoku wzwyż to 1,83 m (7.), kulę pchnęła na 12,80 m (17.), a 200 m pokonała w czasie 24,16 sek. (9.).

To wszystko złożyło się na 6164 pkt wielobojowe, co dało jej 16. pozycję w olimpijskim debiucie.