RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowe nagranie i specjalna infolinia. Kim jest podpalacz z Zamościa? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Policja udostępniła nowe nagranie z kamer monitoringu, które uchwyciły sprawcę w chwili podpalania budynku sanepidu w Zamościu na Lubelszczyźnie. Uruchomiona została też całodobowa infolinia w sprawie informacji na temat podpalacza. Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże go wskazać.

Kłopoty lidera Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury...

zobacz więcej

Lubelska policja opublikowała nowe nagranie z monitoringu, które uchwyciło sprawcę w momencie podpalania budynku zamojskiego sanepidu, do czego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Widać na nim zamaskowanego mężczyznę – w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy – który w rękach trzyma prawdopodobnie pojemnik z łatwopalną cieszą. Następnie, po wznieceniu pożaru ucieka z miejsca zdarzenia (nagranie znajduje się na górze artykułu).

Zamość. Policja uruchomiła infolinię


Lubelska policja opublikowała wcześniej nagrania z wizerunkiem sprawcy, które zarejestrowały moment podpalenia punktu szczepień na Rynku Solnym w Zamościu.

„Dla osób, które rozpoznają zarejestrowanego na publikowanym monitoringu mężczyznę lub też posiadają istotną wiedzę na temat przestępstwa uruchomiono specjalną całodobową linię telefoniczną. Informacje policjantom można przekazać dzwoniąc na numer 575 688 507” – przekazała w komunikacie st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Nagranie podpalacza przed punktem szczepień:
teraz odtwarzane
Podpalacz z Zamościa. Policja szuka tego mężczyzny

Śledczy wyjaśniają, że otrzymali już kilkanaście sygnałów dotyczących sprawcy podpaleń w Zamościu.

Kilkanaście tropów na temat podpalacza


„W dalszym ciągu trwają poszukiwania. Zgłoszenia cały czas napływają. Do tej pory dostaliśmy kilkanaście sygnałów na temat sprawcy podpalenia. Każdy z nich weryfikujemy i sprawdzamy. Są to nie tylko telefony z okolic Zamościa, ale również z Polski, np. z woj. pomorskiego. Należy zaznaczyć, że część zgłoszeń jest anonimowych” – dodała Krukowska-Bubiło.

W jaki sposób szczepienia redukują ryzyko kolejnych zakażeń? Ekspert wyjaśnia

W organizmie osoby zaszczepionej nie dochodzi do eksplozywnego namnażania się wirusa, w efekcie trudniej zarazić kolejną osobę – ocenia wirusolog z...

zobacz więcej

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski określił te zdarzenia „aktem terroru”. Wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc we wskazaniu sprawcy podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz punktu szczepień w Zamościu.

– We współpracy z policją taką nagrodę przyznam i chciałem zachęcić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące wczorajszych czy dzisiejszych bardziej incydentów, o przekazywanie informacji do policji – powiedział Niedzielski.

Premier o podpaleniu: Bandycki akt


Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do „bandyckiego aktu”. „Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień” – powiedział.

Rzecznik lubelskiej policji kom. Andrzej Fijołek przekazał, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. – Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze – powiedział Fijołek. Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał.

Zobacz także: Morawiecki o ataku na punkt szczepień: Walczmy z wirusem, a nie z sobą nawzajem

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej