Tokio 2020: Niedziałek nie doszedł do mety

Łukasz Niedziałek (fot. Getty Images)

Włoch Massimo Stano zdobył w Sapporo złoty medal olimpijskiej rywalizacji w chodzie na 20 km. Drugie miejsce zajął Japończyk Koki Ikeda, a trzecie inny reprezentant gospodarzy Toshikazu Yamanishi. Jedyny Polak w stawce, Łukasz Niedziałek, zszedł z trasy.

Tokio 2020: Pokaz mocy żeńskiej sztafety 4x400 m

Żeńska sztafeta 4x400 metrów w wielkim stylu wywalczyła awans do finału. Polki w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata...

To największy i niespodziewany sukces 29-letniego Stano, który nigdy w karierze nie stanął na podium igrzysk, lekkoatletycznych mistrzostw świata czy Europy.

Ikeda stracił do Włocha dziewięć sekund, a Yamanishi, mistrz świata sprzed dwóch lat z Dauhy, był wolniejszy od triumfatora o 23 sek.