Imigranci na granicy z Białorusią

Tokio 2020: Odległa pozycja Sajnoka w omnium

Polak (z prawej) to mistrz świata z 2018 roku (fot. Getty)

Szymon Sajnok zajął 16. miejsce w kolarskiej rywalizacji omnium mężczyzn, kończąc rywalizację z 48 punktami. Polak – mistrz świata z 2018 roku – w żadnej z czterech konkurencji nie włączył się do walki o czołowe pozycje. Złoto wywalczył Brytyjczyk Matthew Walls, srebro – Campbell Stewart z Nowej Zelandii, a brąz zgarnął Włoch Elia Viviani.

Tokio 2020: Kiepski początek Sajnoka w omnium

Szymon Sajnok zajął 14. miejsce w gronie 20 startujących w pierwszej konkurencji kolarskiej rywalizacji omnium mężczyzn – scratchu. Polak to mistrz...

Omnium to wielobój w kolarstwie torowym. Zawodnicy najpierw zbierają punkty w trzech konkurencjach – scratchu, wyścigu tempowym i eliminacyjnym. Na sam koniec wszystko rozstrzyga się w dodatkowym wyścigu punktowym.

W pierwszej konkurencji – scratchu – Sajnok próbował ucieczki, ale jego próba zakończyła się niepowodzeniem. Ostatecznie finiszował na 14. pozycji. W wyścigu tempo Polak zajął 9. miejsce, zaliczając najlepszy tego dnia wynik. Dzięki temu na półmetku był 12. i nie miał już właściwie żadnych szans na medal.

W wyścigu eliminacyjnym, gdzie zawodnicy po kolei odpadają z rywalizacji, Polak odpadł jako jeden z pierwszych, zajmując 16. miejsce. W wyścigu punktowym Sajnok nie zebrał żadnego dorobku i w gronie 20 zawodników zajął ostatecznie 16. miejsce.