RAPORT

Pogarda

Co dalej z Turowem? Dziś kolejne rozmowy

Zamknięcie kopalni to katastrofa dla regionu i zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego kraju (fot. PAP/EPA/Martin Divisek)
Zamknięcie kopalni to katastrofa dla regionu i zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego kraju (fot. PAP/EPA/Martin Divisek)

Najnowsze

Popularne

Około 9 rano w czwartek ma się rozpocząć kolejna tura rozmów delegacji Polski i Czech w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów. Podpisanie międzyrządowej umowy w tej sprawie ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Klęska dla regionu, czarny dzień Trybunału. Szef turowskiej „S” o wyroku TSUE

Zamknięcie kopalni Turów to klęska dla całego regionu – przestrzega szef „Solidarności” w kopalni Turów, Marek Dołkowski. Związkowiec w ten sposób...

zobacz więcej

Podsumowując ubiegłotygodniową turę rozmów, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że obie strony kontynuują omawianie poszczególnych punktów umowy.

– Rozmowa ma w tej chwili bardzo techniczny charakter i wciąż jeszcze pozostaje sporo elementów do uzgodnienia. Myślę, że posuwamy się stopniowo do przodu, natomiast jeszcze trochę czasu zostało – przekazał wiceminister w rozmowie z Polskim Radiem.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Polsko-czeskie negocjacje w sprawie Turowa trwają od połowy czerwca. Według Czechów, wydobycie w Turowie ma negatywny wpływ na środowisko po czeskiej stronie granicy. Zamknięcie kopalni oznaczałoby utratę wielu tysięcy miejsc pracy i stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Przeczytaj też: Sasin: Nie ma mowy, żeby wyłączyć Turów

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej