RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Wstrząsająca relacja kobiety: Zgoda na aborcję albo nie będą mnie ratować

Rodzice walczyli o życie Dawida (fot. YouTube.com/ Grupa Proelio)
Rodzice walczyli o życie Dawida (fot. YouTube.com/ Grupa Proelio)

Grzegorz i Elżbieta usłyszeli, że „muszą usunąć ciążę” ponieważ u ich synka zdiagnozowano wodogłowie i poważną wadę serca. – Weszliśmy do gabinetu do pani doktor, która wyrzuciła mojego męża i powiedziała, że jeżeli nie podpiszę zgody na aborcję, nie będą mnie ratować podczas cesarskiego cięcia – relacjonuje kobieta. Dzisiaj jej syn Dawid ma osiem lat i choć jest niepełnosprawny, stał się źródłem radości dla całej rodziny.

W 22 tyg. ciąży zaproponowano jej aborcję. „Spójrzcie w oczy mojej córeczki”

Rybia łuska, porażenie mózgowe czy poważne wady rąk. Te wszystkie diagnozy oznaczały, że lekarze proponowali aborcje. Dzisiaj rodzice, którzy...

zobacz więcej

Historię Dawida opisano w reportażu kampanii „Każde życie jest cudem” zorganizowanej przez Fundację Proelio.

Pan Grzegorz relacjonuje, że nigdy nie spotkał się na szerszą skalę ze zjawiskiem aborcji. Myślał, że jest to zupełnie marginalna sprawa.

– Ale w klinice w Krakowie spotkaliśmy wiele kobiet w ciąży i co druga wychodziła z płaczem. Także i w naszym przypadku została zalecona aborcja – wspomina.

Zobacz także:   Nie chcą aborcji na życzenie. Sprzeciw Amerykanów

Chociaż rodzinę postawiono przed bardzo trudnym wyborem, postanowiła walczyć o życie dziecka.

Wielka Brytania: Nie będzie aborcji bez ograniczeń

Brytyjska Izba Gmin nie głosowała nad propozycją wprowadzenia aborcji bez ograniczeń i kar za demonstracje w obronie życia. Autorki obu...

zobacz więcej

– 22 sierpnia 2012 r. nasz synek urodził się w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Uzyskał 10 na 10 możliwych punktów. Nie był podpięty do respiratora. Byliśmy dwa dni w szpitalu i Dawida przewieźli do Centrum Zdrowia Dziecka – wspomina z kolei matka chłopca.

Podkreśla, że lekarze również czekali, obserwując, czy wodogłowie będzie narastać, czy zdarzy się kolejny cud. Po kilku dniach płyn zaczął jednak szybko narastać.

Zobacz także:   Wojewoda unieważnił uchwałę „ograniczającą działania” pro life. Sąd wydał wyrok

Lekarze ocenili, że dziecko nie będzie mówić, widzieć, słyszeć ani chodzić. Dzisiaj Dawid mówi, widzi, słyszy i chodzi, a rodziców rozśmiesza, opowiadając wesołe żarty. Jakie? Zobacz przejmujący reportaż.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej