RAPORT

Tusk kontra Tusk

Maja Włoszczowska obejmie prestiżowe stanowisko w MKOl

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska znalazła się w doborowym towarzystwie. (fot. PAP/Leszek Szymański)
Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska znalazła się w doborowym towarzystwie. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Maja Włoszczowska została wybrana do Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Polska kolarka górska będzie w niej zasiadać przez siedem lat.

Tokio 2020: Polak siódmy w podnoszeniu ciężarów

Reprezentant Uzbekistanu Akbar Djurajew uzyskał w dwuboju 430 kg i zdobył złoty medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów w kat. 109 kg. Arkadiusz...

zobacz więcej

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska znalazła się w doborowym towarzystwie. W wyniku głosowania, które odbyło się podczas bieżących igrzysk w Tokio, w skład komisji wejdą również hiszpańska legenda koszykówki Paul Gasol, włoska pływaczka Federica Pellegrini i japoński szermierz Yuki Ota.

Powyższa czwórka zastąpi dotychczasową przewodniczącą Komisji Sportowej Kirsty Coventry, wiceprzewodniczącą Dankę Bartekovą, Tony'ego Estangueta z Francji i Australijczyka Jamesa Tomkinsa.

W piątek odbędzie się głosowanie na nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego komisji.

Gasol, Pellegrini, Ota i Włoszczowska zakończą siedmioletnią kadencję podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich 2028 w Los Angeles.

Komisja Zawodnicza pełni funkcję swoistego łącznika między sportowcami a władzami komitetu. Jej zadaniem jest walka o to, żeby głos zawodników miał realne znaczenie przy podejmowaniu decyzji przez MKOl.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej