RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tokio 2020: Polska wicemistrzyni świata kończy karierę

Joanna Fiodorow osiągnęła życiowy sukces w 2019 w Dosze, kiedy wywalczyła wicemistrzostwo świata. (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)
Joanna Fiodorow osiągnęła życiowy sukces w 2019 w Dosze, kiedy wywalczyła wicemistrzostwo świata. (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

Trochę w cieniu wielkiego sukcesu Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron dotarła do nas wiadomość, że Joanna Fiodorow, siódma młociarka w konkursie olimpijskim, kończy sportową karierę. Polka to wciąż urzędująca wicemistrzyni świata z Dohy.

Olimpijski młot jest biało-czerwony! Dwa medale dla Polski!

Anita Włodarczyk znów nie dała szans rywalkom w finałowym konkursie rzutu młotem podczas igrzysk olimpijskich. Zdobyła trzecie złoto – tym razem...

zobacz więcej

Pochodząca z Augustowa zawodniczka przyznała, że decyzja o zakończeniu kariery nie jest efektem impulsu.

„Dojrzewałam do niej od roku. Wiedziałam, że jak nie zdobędę medalu, to kończę karierę” - podkreśliła.

Fiodorow oceniła, że udało się jej przygotować najlepszą dyspozycję w roku na imprezę docelową, jaką były zmagania olimpijskie.

„I z tego się cieszę, bo przecież kiepsko rzucałam przez cały sezon. Forma przyszła na igrzyska i znalazłam się w wąskim finale igrzysk. To był mój ostatni start w imprezie tej rangi” - zaznaczyła 32-letnia lekkoatletka.

Wicemistrzyni świata sprzed dwóch lat, gdzie ustanowiła swój rekord życiowy (76,35 m) i dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy (2014, 2018) przyznała, że jest już zmęczona.

„Dochodzi jeszcze ciągła presja i częste wyjazdy. Muszę się zająć swoim życiem, a nie tylko rzucaniem młotem. Teraz czuję się szczęśliwa i w końcu wolna” - uzasadniła.

Zawodniczka - która w igrzyskach w Londynie także była siódma, a w Rio de Janeiro dziewiąta - pożegna się z kibicami ostatnim startem. Jak podała, będzie nim Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Wcześniej, zakończenie kariery tymi zawodami zadeklarował wybitny dyskobol Piotr Małachowski.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej