RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cimanouska zmieniła plany. Leci do Wiednia zamiast do Warszawy

Japońska policja potwierdziła, że biegaczka pojechała samochodem polskiej służby dyplomatycznej na lotnisko (fot. Yuichi Yamazaki/Getty Images)
Japońska policja potwierdziła, że biegaczka pojechała samochodem polskiej służby dyplomatycznej na lotnisko (fot. Yuichi Yamazaki/Getty Images)

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska opuściła budynek Ambasady RP w Tokio i udała się na lotnisko, gdzie wsiadła do samolotu zmierzającego do Wiednia. Japońska policja potwierdziła, że biegaczka była w samochodzie polskiej służby dyplomatycznej.

„Żywie Biełaruś!” i race pod białoruską ambasadą w Kijowie. Apel dziewczyny Szyszowa [GALERIA]

Przed ambasadą Białorusi w Kijowie upamiętniono we wtorek wieczorem szefa Białoruskiego Domu na Ukrainie Witala Szyszowa, którego ciało znaleziono...

zobacz więcej

W środę krótko po godzinie 7 rano czasu miejscowego (po północy w Polsce) białoruska biegaczka opuściła budynek polskiej ambasady w samochodzie z przyciemnianymi szybami. Wcześniej spod polskiej ambasady odjechał inny van, do którego załadowano bagaż lekkoatletki - pisze Reuters.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek Cimanouska, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

Przeczytaj też: Waszyngton podejmie „silne działania” przeciwko Łukaszence 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej