RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kłopoty lidera Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Grzegorz Braun podgrzewa działania antyszczepionkowców – ocenia Cessak (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Grzegorz Braun podgrzewa działania antyszczepionkowców – ocenia Cessak (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Cessak: Poseł Braun z grupą antyszczepionkowców wtargnął do mojego biura

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun razem z grupą antyszczepionkowców wkroczył w poniedziałek do mojego biura – oświadczył prezes Urzędu Rejestracji...

zobacz więcej

Prezes poinformował, że w poniedziałek do jego biura, „pod hasłem kontroli poselskiej”, wkroczył Grzegorz Braun z Konfederacji razem z grupą antyszczepionkowców.

Braun z antyszczepionkowcami


– Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu – powiedział.

Po tym incydencie prezes URPL potwierdził, że składa zawiadomienie do prokuratury. Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję.

„Chcieli show na YouTube”


Jak mówił Cessak, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze, oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

– Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej – ocenił. Zdaniem prezesa takie sytuacje podgrzewają dalsze działania antyszczepionkowców.

Zobacz także: Podpalacz z Zamościa. Policja szuka tego mężczyzny – jest nagranie [WIDEO]

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej