RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina przed Pentagonem. Nie żyje policjant

Budynek Pentagonu został zamknięty (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)
Budynek Pentagonu został zamknięty (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Funkcjonariusz policji Pentagonu został zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem przez nieznanego sprawcę na przystanku autobusowym w pobliżu Pentagonu. Po ataku wywiązała się strzelanina, kilka osób zostało rannych.

„Mordercy z zimną krwią strzelali”. Ofiary przed klubem na Florydzie

Dwie osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych w strzelaninie, do jakiej doszło w niedzielę przed klubem bilardowym na Florydzie – podała miejscowa...

zobacz więcej

Wydział ochrony Pentagonu wydał komunikat, w którym potwierdził śmierć funkcjonariusza, nie podając jednak przyczyny zgonu. Wcześniej informowano, że policjant został pchnięty nożem.

Wcześniej Pentagon informował, że „budynek został zamknięty z powodu incydentu, do którego doszło Pentagon Transit Center” (to węzeł przesiadkowy położony kilkaset metrów od wejścia do budynku - przyp. red.).

Dziennikarz Associated Press potwierdził, że w pobliżu budynku „słychać było dużo wystrzałów”. „Potem zrobiło się cicho, a następnie padł jeszcze co najmniej jeden strzał” – dodał cytowany przez Voice of America reporter.

Z kolei lokalny portal Arlington Now przekazał, że co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Przed godz. 19 polskiego czasu Sierra Fox ze stacji telewizyjnej FOX5 powiedziała, że trzy osoby są ranne, a podejrzany zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu trwa policyjna obława.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej