RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Rosyjski siatkarz atakuje Polaków. „Poland ku***a”

Aleksiej Spiridonow otwarcie mówi o nienawiści do Polaków (fot. PAP/Leszek Szymański)
Aleksiej Spiridonow otwarcie mówi o nienawiści do Polaków (fot. PAP/Leszek Szymański)

Aleksiej Spiridonow nie marnuje żadnej okazji, by zaatakować polskich siatkarzy. A że ma ich niewiele, stara się być jak najgłośniejszy, jak najbardziej „spektakularny”. Jest, niestety, żałosny.

Tokio 2020: klęska siatkarzy. Kolejne igrzyska bez medalu

Reprezentacja Polski siatkarzy z kolejnych igrzysk olimpijskich wróci z pustymi rękami. Chociaż do Tokio jechała po złoto, to w ćwierćfinale...

zobacz więcej

W 2014 roku, po meczu mistrzostw świata, opluł posła Marka Matuszewskiego. Jak się tłumaczył? Że „wolałby uderzyć niż opluć”. Do Polaków regularnie „strzela z karabinu”, powtarza, że jesteśmy „zgniłym narodem”, a słowo na „ku***a” jest jednym z jego ulubionych.

Skąd taka niechęć? – Graliśmy w Polsce wkrótce po tym, jak Krym został przyjęty do Rosji. Sytuacja na Majdanie była świeża. Polacy zachowywali się wstrętnie, podczas naszego hymnu niektórzy siedzieli, inni gwizdali. (...) Od tego czasu mam negatywny stosunek do Polaków – wyjaśniał.

W swojej nienawiści trwa od 7 lat. Gdy przegrywają nasi siatkarze – triumfuje Spiridonow. Gdy odpadliśmy w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich, również dał o sobie znać. „Poland ku...” – to jeden z wpisów. Drugi, ze zdjęciem zapłakanego Bartosza Kurka, razi równie mocno: „Nie martw się, trzeba żyć, żeby być beznadziejnym!”. Cóż, Spiridonow wie o tym najlepiej.

(fot. Instagram)
(fot. Instagram)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej