RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Molestował młode kobiety”. Wyniki śledztwa ws. gubernatora Nowego Jorku

Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork  (fot. Spencer Platt/Getty Images)
Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wielokrotnie molestował kobiety – powiedziała we wtorek stanowa prokurator generalna Letitia James. Dochodzenie wykazało, że polityk Demokratów dopuszczał się nie tylko „niestosownych komentarzy”, ale także m.in. „obmacywania”, głównie wobec młodych kobiet.

Kolejna kobieta oskarża prominentnego polityka Demokratów o niestosowne zachowanie

Po tym, gdy dwie byłe współpracowniczki oskarżyły gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo o molestowanie seksualne, kolejna kobieta opowiada o...

zobacz więcej

Śledczy w trakcie trwającego 5 miesięcy dochodzenia przesłuchali 179 osób, w tym oskarżających byłych i obecnych współpracowników. Cuomo oskarżało siedem kobiet, zarzucając gubernatorowi stanu Nowy Jork molestowanie seksualne lub niestosowne zachowanie.

Afera gubernatora Cuomo


W swoich wypowiedziach gubernator przyznał, że jego „bezpośredni sposób bycia” mógł stawiać kobiety w niekomfortowej sytuacji. Wykluczył jednak, że „kogokolwiek dotykał w niewłaściwy sposób” i zaprzeczał zarzutom o molestowanie. Przeprosił też za swoje zachowanie.

– Śledztwo wykazało, że gubernator Andrew Cuomo molestował seksualnie byłych i obecnych współpracowników poprzez angażowanie się w niepożądane i nieprzychylne kontakty i wiele obraźliwych komentarzy – powiedziała we wtorek prokurator Letitia James.

Zobacz także: „Kiedy zajmiecie się Cuomo?”. Dziennikarz CNN zapytany o zarzuty wobec Demokraty [WIDEO]

James, która prowadziła dochodzenie, nie została mianowana przez gubernatora stanu Nowy Jork, ale objęła urząd w drodze wyborów.

„Obmacywanie, pocałunki, niestosowne komentarze”


W oświadczeniu powiedziała, że śledztwo zakończyło się „głęboko niepokojącym obrazem toksycznego miejsca pracy”, w którym Cuomo wielokrotnie molestował seksualnie kobiety, w większości młode, „poprzez niechciane obmacywanie, pocałunki, przytulanie i niestosowne komentarze”.

Agencja Reutera podaje, że dotąd polityk Demokratów nie odniósł się do wyników śledztwa prokuratury.

Zobacz także: Skandal w Nowym Jorku. Władze ukrywały liczbę zgonów?

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej