RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent i premier pogratulowali polskim medalistom z Tokio

Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim medalistom (fot.  PAP/Leszek Szymański; PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO)
Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim medalistom (fot. PAP/Leszek Szymański; PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO)

Prezydent Andrzej Duda złożył gratulacje młociarkom, które zdobyły medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk wywalczyła złoto, a Malwina Kopron – brąz. Polskim sportowcom pogratulowali także premier Mateusz Morawiecki i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Tokio 2020: wszystkie wyniki i starty Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Będziemy śledzić wszystkie starty naszych 211 reprezentantów – ich walkę zarówno w...

zobacz więcej

„Anita Włodarczyk złoto i Malwina Kopron brąz w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio! Co za dzień! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy!” – napisał prezydent Duda na Twitterze.

Miejsca na podium pogratulował także szef polskiego rządu. „Oj, sypią się kolejne medale dla Polski w ten medalowy wtorek. Anita Włodarczyk ze złotem, a Malwina Kopron z brązem w rzucie młotem. Wielkie gratulacje dla obu Pań. Wspaniale. Oby to nie był koniec na dzisiaj” – napisał na Facebooku Morawiecki.

Niedługo wcześniej na podium stanął Tadeusz Michalik. „Polak Węgier - dwa bratanki, ale dziś na macie nasz wspaniały Tadeusz Michalik nie dał szans Madziarowi. Przyłączam się do gratulacji, dziękuję za piękną walkę i olimpijski brąz” – napisał. Premier podkreślił, że „to zdecydowanie medalowy wtorek”.

Tokio 2020: ile medali zdobędą Polacy? Oto prognoza!

Na igrzyska olimpijskie do Tokio pojedzie 211 polskich sportowców, którzy wezmą udział w 137 konkurencjach, w 28 dyscyplinach. Kadra liczy o 25...

zobacz więcej

We wtorek medalowy łup Polaków w Tokio uzupełniły przed południem czasu lokalnego kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, które były drugie w K2 na 500 m. Również im premier pogratulował na Facebooku.

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu  Piotr Gliński  również pogratulował polskim sportowcom zdobycia medali olimpijskich. „Złota Anita, Malwina z brązem! Wielkie gratulacje dla naszych młociarek – medalistek olimpijskich (...) Piękna szarża Tadeusza Michalika! Dziękujemy i gratulujemy brązowego medalu olimpijskiego!” – napisał na swoim profilu na Twitterze Piotr Gliński.

Medale dla polskich sportowców w Tokio


Anita Włodarczyk rzuciła młotem na 78,48 m i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. W  Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron – 75,49 m, a Joanna Fiodorow z wynikiem 73,83 m zajęła siódme miejsce. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang – 77,03 m.

Tokio 2020: starty Polaków we wtorek 3 sierpnia. Kiedy i gdzie oglądać?

To powinien być najlepszy dzień dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Biało-Czerwoni staną przed kilkoma szansami na zdobycie medali....

zobacz więcej

Niespełna 36-letnia Włodarczyk wcześniej była najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu – 82,98.

Trenująca ze swoim dziadkiem Kopron jest brązową medalistką mistrzostw świata z Londynu (2017) i w tym sezonie prezentowała bardzo dobrą i stabilną formę. Przed igrzyskami eksperci także typowali ją do olimpijskiego podium.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej