RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zajeżdżał drogę innym pojazdom. Zatrzymany kierowca miał prawie 4 promile

Policja zatrzymała pijanego 25-latka (fot. Shutterstock)
Policja zatrzymała pijanego 25-latka (fot. Shutterstock)

Do policyjnego aresztu trafił 25-latek z Komornik w województwie łódzkim, który kierując passatem, z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie, zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, dlatego grozi mu do 5 lat więzienia.

Zderzenia busa z samochodem. Kierująca autem miała 4 promile

Dziesięć osób, w tym trzy w stanie ciężkim, trafiło do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego i busa, którym podróżowało 9 pasażerów. Do...

zobacz więcej

W poniedziałek około godz. 16:00 patrol drogówki z Piotrkowa Trybunalskiego pojechał do Komornik, gdzie czekał na niego świadek, który wezwał policję z powodu niebezpiecznego zachowania napotkanego na drodze kierowcy.

„Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący passatem zjechał na pas, którym poruszał się nissan, zmuszając go do zjechania na pobocze. O mały włos nie doszło przy tym do poważnego zdarzenia drogowego. O całej sytuacji kierowca nissana powiadomił służby. Jadąc za prowadzonym brawurowo passatem, ustalił, że siedzący za kółkiem mężczyzna zatrzymał się w Komornikach, gdzie wszedł do jednego z domów” – przekazała Polskiej Agencji Prasowej Dagmara Mościńska z piotrkowskiej komendy policji.

Po dojechaniu pod wskazany adres policjanci zobaczyli zaparkowanego passata i kobietę, która – jak się okazało – była świadkiem podobnego niebezpiecznego manewru tego samego kierowcy. Jak powiedziała, cudem uniknęła zderzenia z jego osobówką.

Zobacz także: Kierowca zatrzymany za jazdę pod prąd. Miał 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów


Okazało się, że rozpoznany przez świadków kierowca volkswagena jest kompletnie pijany. Badanie wskazało, że 25-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Na razie 25-latek trafił do policyjnej celi, gdzie będzie oczekiwał na wytrzeźwienie. Wtedy usłyszy zarzuty. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej