RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Olimpijski młot jest biało-czerwony! Dwa medale dla Polski!

Anita Włodarczyk zdobyła trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich! Ale to nie koniec dobrych wiadomości ze stadionu lekkoatletycznego w Tokio. Brązowy medal wywalczyła druga z reprezentantek Polski – Malwina Kopron! Srebro dla Chinki Zheng Wang.

Tokio 2020: Mamy medal w zapasach! Brązowy Tadeusz Michalik!

Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich! Polak w walce o trzecie miejsce w stylu klasycznym w kategorii 97 kg pokonał Węgra...

zobacz więcej

Na starcie stanęły trzy Polki i wszystkie... spaliły pierwszą próbę – Włodarczyk i Kopron posłały młot w siatkę, natomiast Joanna Fiodorow rzuciła poza promień.

Włodarczyk pokazała klasę w drugim podejściu – uzyskała 76,01 m i wyszła na prowadzenie. Fiodorow też zaprezentowała się dobrze – 73,09 m dało jej pewny awans do wąskiego finału. Co ciekawe identyczną odległość uzyskała Kopron.

W trzeciej próbie Anita Włodarczyk jeszcze się poprawiła – dzięki odległości 77,44 umocniła się na prowadzeniu. Lepszą odległość uzyskała także Joanna Fiodorow (73,46), a Malwina Kopron znów spaliła.

A Włodarczyk rozpędzała się z każdym rzutem. W czwartej próbie miała 78,48. Poprawiała się też Kopron – najpierw posłała młot na 74.11, a następnie na 75.49 metr, co dało jej drugie miejsce! Niestety, w ostatniej próbie Zheng Wang rzuciła 77.03 i wyprzedziła Malwinę Kopron.

Fiodorow ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej