RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier po rozmowie z Cimanouską: Może liczyć na wsparcie i solidarność

Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Zapewniłem Kryscinę Cimanouską, że może liczyć na wsparcie i solidarność ze strony Polski – napisał na Facebooku po rozmowie z białoruską lekkoatletką premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że Polska nadal będzie aktywnie wspierała cały naród białoruski.

Cimanouska domagała się przywrócenia do udziału w igrzyskach. Jest decyzja

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił wniosek białoruskiej sprinterki Krysciny Cimanouskiej, która domagała się przywrócenia do udziału w...

zobacz więcej

Premier poinformował, że rozmawiał z Cimanouską. Zapewnił, że znajduje się ona pod dobrą opieką i jest bezpieczna.

W najbliższych dniach przyleci do Warszawy, gdzie będzie mogła rozwijać się bez przeszkód oraz, jeśli wyrazi taką wolę, otrzyma dalszą pomoc” – czytamy we wpisie szefa rządu.

„Pomoc lekkoatletce to ważny i potrzebny gest, również dlatego by nagłośnić to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, na arenie międzynarodowej. Polska nadal będzie aktywnie wspierała cały naród białoruski i prześladowanych opozycjonistów” – dodał Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że Polska stale zabiega o pomoc dla Białorusinów, w tym w ramach polityki unijnej i podczas posiedzeń Rady Europejskiej.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Ambasador RP w Japonii: Cimanouska ma się dobrze. Dziękuje nam za pomoc

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska ma się dobrze i dziękuje nam wszystkim za wyciągnięcie pomocnej dłoni przeciwko tym, którzy nie życzą...

zobacz więcej

„Nie zostawimy Was samych!” – zapewnił we wpisie Morawiecki.

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska poinformowała w niedzielę, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w igrzyskach, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek biegaczka, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski.

Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej