RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister ujawnił SMS od kolegi z opozycji. Zaskakująca treść

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

„1/3 urzędników ministerstwa zarabia więcej niż minister” – miał napisać do Waldemara Budy (wiceministra w resorcie funduszy i polityki regionalnej) jeden z posłów opozycji i ocenić, że jest to „wstyd na całą Europę”. Wiceminister twierdzi, że takich SMS-ów dostał już więcej.

Tusk ostro o zarobkach polityków. Poseł przypomniał mu, że sam zarabiał 17 razy więcej

Donald Tusk jest przeciwko podwyższeniu zarobków polskich polityków i podziękował władzom klubu Koalicji Obywatelskiej za poparcie swojego...

zobacz więcej

Polscy posłowie i senatorowie zarabiają 8 tys. zł brutto miesięcznie, ministrowie – 12 tys. zł, a premier – 14 tys. zł. Nawet kilkukrotnie więcej zarabiają europosłowie, urzędnicy w miejskich ratuszach czy rządowi specjaliści.

W związku z tym w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie prezydenta wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów.

Zobacz także:   Znany politolog stanowczo o zarobkach polskich polityków

Donald Tusk ogłosił, że jego ugrupowanie jest przeciwne podwyżkom. W kuluarach posłowie opozycji przyznają jednak, że obecna sytuacja jest nieporozumieniem. O jednym z takich sygnałów na Twitterze poinformował teraz Waldemar Buda.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej opublikował w sieci wiadomość, jaką otrzymał od jednego z parlamentarzystów opozycji:

„Wreszcie ktoś zrobił z tym porządek bo wstyd na całą Europę, 1/3 urzędników ministerstwa zarabia więcej niż minister. Tylko się nie cofnijmy”.

Zobacz także:   Miller oburzony zarobkami 13 tys. Sam zgarnia miesięcznie 40 tys. plus dodatki

„Mam takie jeszcze dwa, chyba wrzucę z nazwiskami” – napisał Buda.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej