RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamiast telefonów i laptopów wysyłali klientom cegły. Trzech zatrzymanych

Do pierwszych zatrzymań doszło na początku lipca (fot. Policja)
Do pierwszych zatrzymań doszło na początku lipca (fot. Policja)

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów ogłoszeniowych – poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Podejrzani mieli wystawiać oferty sprzedaży markowych smartfonów oraz laptopów a po otrzymaniu pieniędzy wysyłali do klientów opakowane cegły.

Z łomem napadł na stację benzynową. Grozi mu ponad 10 lat więzienia

Policjanci z Łodzi zatrzymali 34-latka, który kilka dni temu, uzbrojony w łom, napadł na stację benzynową, sterroryzował jej pracownika i ukradł 3...

zobacz więcej

Według rzecznika mokotowskiej policji trzej mieszkańcy Wadowic założyli konto na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych na tzw. słupa, na którym wystawiali oferty sprzedaży smartfonów i laptopów. „Cena była konkurencyjna w porównaniu z innymi podobnymi produktami” – powiedział podkom. Robert Koniuszy.

„Zainteresowani kupnem podejmowali konwersację elektroniczną ze sprzedającymi za pośrednictwem tego samego portalu, gdzie uzyskiwali odpowiedzi dotyczące szczegółów produktu. Po upewnieniu się, że jest to przedmiot, który chcą nabyć, dokonywali przelewu na konto bankowe otwarte na tego samego »słupa«. Po kilkudziesięciu godzinach odbierali przesyłkę. Szybko okazywało się, że wewnątrz pudełka znajduje się cegła zamiast opłaconego urządzenia” – tłumaczył policjant.

Pokrzywdzeni zgłosili sprawę na policję, sprawą zajęli się funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. „Ich działania i współpraca z innymi jednostkami policji, na których terenie dochodziło do podobnych przestępstw, doprowadziły do grupy oszustów prowadzących swój przestępczy proceder ze swojego rodzinnego miasta” – przekazał.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Strzały na klatce schodowej. Odrzucony 41-latek groził kobiecie pozbawieniem życia

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tarnobrzega na Podkarpaciu podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do sąsiadki. Mężczyzna miał grozić...

zobacz więcej

Do pierwszych zatrzymań doszło na początku lipca, gdy śledczy zatrzymali 18–latka i 24-latka. „Zostali przetransportowani do Warszawy, gdzie słyszeli prokuratorskie zarzuty. Starszemu z podejrzanych udowodniono siedem przestępstw. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Młodszy usłyszał zarzut jednego przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem” – podał Koniuszy.

Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali trzeciego z podejrzanych: 23–letniego mieszkańca Wadowic. „Tak samo jak jego poprzednicy, mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie stanął przed sądem, który na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt” – dodał.

Za zarzucane czyny może im grozić do ośmiu lat więzienia.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej