RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Duża zmiana poparcia dla KO i Hołowni. Nowy sondaż do Sejmu

Wyniki nowego sondażu do Sejmu (fot. PAP/Marcin Obara)
Wyniki nowego sondażu do Sejmu (fot. PAP/Marcin Obara)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrost poparcia zalicza Koalicja Obywatelska, duży spadek notuje Polska 2050 Szymona Hołowni.

Podwyżki dla polityków. Nowy sondaż

Zdecydowana większość badanych jest zdania, że posłowie nie powinni otrzymać podwyżki wynagrodzeń – tak wynika z nowego sondażu Instytutu Badań...

zobacz więcej

Nowy sondaż do Sejmu. Wyniki


Na pozycji lidera w nowym badaniu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 34,2 proc. respondentów. Taki wynik to spadek o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,6 proc. To oznacza wzrost o 6,3 pkt. proc. tej formacji.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 10 proc. badanych (spadek o 6,5 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia (spadek o 0,9 pkt. proc.) oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców (wzrost o 0,3 pkt. proc.).

Nasilają się ataki hakerskie na Polskę

W I pierwszej połowie tego roku przeciętna polska firma czy instytucja atakowane były przez cyberprzestępców średnio ponad 500 razy tygodniowo....

zobacz więcej

Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.; spadek o 0,1 pkt. proc.).

Aż 10,4 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach. Na wybory „zdecydowanie” poszłoby 35,1 proc. ankietowanych. Odpowiedź „raczej tak” wybrało 17,4 proc. respondentów – podaje portal.

Do urn „zdecydowanie” nie poszłoby 29,8 proc.; „raczej” nie poszłoby także 10,9 proc. badanych. Grupa 6,8 proc. osób się waha.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 30 lipca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej