RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Znalazł na ścianie tarantulę wielkości cegły [WIDEO]

Nie było wystarczająco dużej szklanki, by złapać stwora (fot. Shutterstock)
Nie było wystarczająco dużej szklanki, by złapać stwora (fot. Shutterstock)

57-letni mieszkaniec Swindon w Wielkiej Brytanii znalazł na ścianie w domu tarantulę wielkości cegły. W rozmowie z WiltshireLive powiedział, że widok był „trochę szokujący” i nie znalazł wystarczająco dużej szklanki, by złapać stwora.

Jadowity pająk w bananach. Moment grozy w warszawskim sklepie

W jednym z warszawskich sklepów na Mokotowie klientka dokonała niebezpiecznego odkrycia. Gdy sięgała na półkę po banany, zobaczyła pająka,...

zobacz więcej

„Otworzyłem okno, wyjrzałem na ogród i pomyślałem: Co to jest na ścianie? Przyjrzałem się i zobaczyłem ogromnego pająka” – relacjonował 57-latek.

Pomimo początkowego „szoku” mężczyzna szybko przystąpił do działania i postanowił schwytać pająka.

„Kiedy widzę pająka w domu, zwykle używam szklanki, aby go złapać. Tym razem szkło nie zadziałało. Znalazłem małą miskę i przyciągnąłem go mopem, żeby zsunąć ze ściany. Kiedy znalazł się w misce, zdjąłem pokrywkę, żeby miał trochę powietrza i zostawiłem go w szklarni” – mówił mężczyzna.

57-latek zadzwonił na policję, aby ustalić, jak szkodliwy może być pająk.

Filipiny: W przesyłce z Polski znaleziono 757 żywych tarantul

Filipińscy celnicy w elegancko zapakowanych na prezent pudełkach ciastek i płatków owsianych znaleźli 757 żywych tarantul; przesyłka przyleciała z...

zobacz więcej

„Nie wiedziałem, do kogo zadzwonić i czy pająk jest naprawdę niebezpieczny, czy nie. Powiedzieli mi, żebym zadzwonił RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Zadzwoniłem do nich, a oni wysłali kogoś, aby odebrał pająka” – mówił mężczyzna.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Zapytany, czy obawiał się o własne bezpieczeństwo podczas misji ratunkowej, powiedział: „Jeśli jest radioaktywny, mogę zmienić się w Spider-Mana – to może być zabawne”.

W poście na Facebooku organizacja North Somerset Reptile Rescue poinformowała, że ​​tarantula wróciła do swojego właściciela.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej