RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Cessak: Poseł Braun z grupą antyszczepionkowców wtargnął do mojego biura

Poseł Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Poseł Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun razem z grupą antyszczepionkowców wkroczył w poniedziałek do mojego biura – oświadczył prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak. Jak poinformował, grupa „oczekiwała wglądu do badań klinicznych populacji poniżej 12. roku życia”.

Posłanka KO oskarża TVP i wspomina Tuska. „Proszę nie powielać kłamstw”

Po ponad pół roku kampanii szczepionkowej w Polsce politycy opozycji winą za to, że nie wszyscy Polacy się zaszczepili, obarczają już nie tylko...

zobacz więcej

Prezes URPL poinformował, że w poniedziałek do jego biura, „pod hasłem kontroli poselskiej”, wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą antyszczepionkowców. – Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu – powiedział Cessak.

– Nikt ze mną wcześniej nie uzgadniał tej kontroli. Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę. To źle, że takie sytuacje są podsycane przez parlamentarzystów, bo to jest kwestia dyskusji na temat tego, jak są przeprowadzane badania kliniczne – dodał szef URPL.

Jak mówił, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze, oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia. – Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej – ocenił.

Zdaniem Cessaka takie sytuacje podgrzewają dalsze działania antyszczepionkowców. – Dostrzegam zwiększenie akcji antyszczepionkowych. To jest nieracjonalne, co się dzieje (...). Te akcje rosną, może to też jest wpływ znużenia pandemią i zmęczenia organizmu wielu osób, ale myślę też, że wiele osób jest bardzo podatnych na manipulacje – przyznał prezes URPL.

Zaznaczył jednocześnie, że akcje antyszczepionkowe nie mogą mieć wpływu na dalszy przebieg szczepień.

My się nie wycofamy z tego, żeby dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Nie powstrzymają nas żadne akcje poselskie czy antyszczepionkowe. Będziemy dbali do końca o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, nic nie ukrywając, pokazując, że są jakieś działania niepożądane, bo lek, który nie ma działania niepożądanego, praktycznie nie leczy – powiedział Cessak.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej