RAPORT:

Tokio 2020: Polki z kłopotami, ale wciąż na medalowej pozycji

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły w klasyfikacji generalnej na trzecią pozycję (fot. PAP/EPA/CJ GUNTHER)

Niepokojąca obniżka formy polskich żeglarek. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły dwukrotnie 15. miejsce we wtorkowych wyścigach klasy 470 i spadły na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Finał rywalizacji jutro.

Ogromny sukces polskich kajakarek, mamy kolejne srebro!

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal olimpijski w konkurencji K2 na 500 metrów. Wygrały Nowozelandki z rewelacyjną Lisą Carrington w...

Co prawda Polki mają tylko cztery punkty straty do Francuzek Lecointre/Retornaz, ale przewaga nad goniącymi Słowenkami Mrak/Macarol, które uplasowały się na drugim i siódmym miejscu w dzisiejszych zmaganiach, stopniała do dziewięciu oczek. Liderki, Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii, mają już 14 punktów więcej od wiceliderek i są bardzo blisko złotego medalu.

W tej sytuacji nasze reprezentantki nie mogą sobie pozwolić na żaden moment dekoncentracji w wyścigu medalowym, szczególnie na starcie. Decydujące zawody już jutro i wierzymy, że Polki zdobędą upragniony medal.

We wtorek na akwenach olimpijskich startowali też Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Polacy ukończyli wyścig medalowy w klasie 49er na czwartym miejscu i ostatecznie zajęli 9. miejsce. Po pasjonującym finiszu złoto dla Brytyjczyków, którzy wyprzedzili Nowozelandczyków i Holendrów.