RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nasilają się ataki hakerskie na Polskę

Aktywność cyberprzestępców w Polsce wzrosła o 29 proc. (fot. Shutterstock)
Aktywność cyberprzestępców w Polsce wzrosła o 29 proc. (fot. Shutterstock)

W I pierwszej połowie tego roku przeciętna polska firma czy instytucja atakowane były przez cyberprzestępców średnio ponad 500 razy tygodniowo. Według ekspertów sytuacja niebezpiecznie się pogarsza – informuje „Rzeczpospolita”.

Hakerzy żądają milionów za odblokowanie danych firm na całym świecie

Hakerzy, rzekomo stojący za masowym atakiem ransomware, który dotknął setki firm na całym świecie, zażądali 70 mln dolarów za odblokowanie danych....

zobacz więcej

Dziennik wskazuje, że Odsetek cyberataków na biznes, ale również m.in. na instytucje naukowe, osiągnęła w naszym kraju niebezpieczny poziom. Od początku tego roku jest ich więcej niż w przypadku organizacji w USA (tam w I półroczu dochodziło tygodniowo średnio do 443 ataków na firmy i instytucje).

„Rz” informuje, że aktywność cyberprzestępców w Polsce wzrosła o 29 proc. Tak wynika z najnowszego raportu Check Point, który gazeta publikuje jako pierwsza.

„Zaskakiwać może, że – jak wynika z analiz izraelskiej firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie internetowym – hakerzy celują głównie w sektor edukacji i badań. Przeciętna placówka tego typu odnotowała w Polsce średnio aż ponad 2800 ataków tygodniowo (wśród wiodących ofiar są też podmioty z sektora finansowego czy administracja publiczna)” – czytamy.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Rz” podaje, że analizy Check Point Research wskazują, że w czołówce Europy pod względem cyberbezpieczeństwa jest Wielka Brytania. Na podium znalazły się też Holandia i Luksemburg. Polska lokuje się na 14. pozycji, ustępując m.in. Serbii i Ukrainie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej