DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ogromny sukces polskich kajakarek, mamy kolejne srebro!

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K2 na 500 metrów i zdobyły trzeci medal igrzysk olimpijskich w Tokio dla Polski! Wygrały Nowozelandki, brąz dla Węgierek.

Tokio 2020: Dramat Walczykiewicz, medal był o włos...

Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w finale konkurencji K-1 na 200 metrów. Błąd popełniony na starcie okazał się niezwykle kosztowny w...

Biało-Czerwone już na początku wysforowały się na drugą pozycję i utrzymały ją do końca, odpierając ataki osad węgierskich.

Wcześniej w półfinale Polki dopłynęły do mety na czwartym miejscu, tracąc niewiele do czołowych osad. Co ważne: ich czas był lepszy niż zwyciężczyń drugiego biegu, co pozwalało dawać nadzieję na dobry występ medalowy.

Tak też było. To kolejny wielki sukces Karoliny Nai, która osiągnęła swój najlepszy rezultat w historii startów na igrzyskach. Do dwóch brązowych krążków, zdobytych w Londynie i Rio (w parze z Beatą Mikołajczyk), dorzuciła srebro.

Dla Anny Puławskiej igrzyska w Tokio były debiutem na imprezie tej rangi. Dwa lata temu na ostatnich mistrzostwach świata w Szegedzie Polki również sięgnęły po srebrny medal.

Trzy medale Polaków

Sukces kajakarek poprawia pozycję Polski w klasyfikacji medalowej. To nasz trzeci krążek: wcześniej po srebro sięgnęła wioślarska czwórka podwójna pań, a po złoto – lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4x400 metrów.