RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przymusowe szczepienia obywateli? Rząd Hiszpanii postawił sprawę jasno

Hiszpania zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/Bagus Indahono)
Hiszpania zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/Bagus Indahono)

Rząd Hiszpanii Pedro Sancheza ogłosił, że nie zgodzi się na obowiązkowe poddawanie obywateli szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Przyznał, że przymusu szczepień nie będzie nawet w sytuacji dalszego nasilenia się pandemii.

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu dla zaszczepionych

Od poniedziałku osoby w pełni zaszczepione z niemal wszystkich państw Unii Europejskiej mogą wjechać na teren Wielkiej Brytanii bez konieczności...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak powiedziała minister zdrowia Carolina Darias, rząd Hiszpanii całkowicie odrzuca sugestie rządów niektórych wspólnot autonomicznych, aby zmuszać obywateli do szczepień przeciwko COVID-19.

– Nie ma takiej potrzeby, gdyż obywatele masowo szczepią się (...), a obecne przepisy są wystarczająco skuteczne, aby powstrzymać rozwój pandemii – podkreśliła.

Prośba rządu Kantabrii


Deklaracja Darias jest reakcją na prośbę m.in. regionalnego rządu Kantabrii, który wezwał resort zdrowia Hiszpanii do wprowadzenia obowiązku szczepienia się przeciwko COVID-19.

W ostatnich tygodniach w Hiszpanii wraz z masowymi szczepieniami służby medyczne obniżają granicę wieku dla osób przyjmujących preparaty przeciw COVID-19. W poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich ruszyły pierwsze w Hiszpanii szczepienia osób w wieku 12-17 lat bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę. Pod koniec lipca szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczął Kraj Basków.

W Hiszpanii dotychczas proces szczepień zakończyło prawie 27 mln osób, a blisko 32 mln obywateli otrzymało jedną dawkę preparatu przeciwko COVID-19.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej