RAPORT:

#FabrykahejtuPO

„Lekcja życia”. Harcerze przemierzają Polskę tratwą własnej budowy [WIDEO]

Od Kanału Augustowskiego do Elbląga – grupa harcerzy z Płocka przemierza Polskę na własnoręcznie zbudowanej tratwie. Sprzątanie i gotowanie – to największe wyzwania, bywa też ciasno, a nawet strasznie, kiedy pełni się nocną wartę – przyznają. To jednak przede wszystkim przygoda, a przy okazji – lekcja życia.

Sześciolatka sama przyjechała pociągiem ze Zgierza do Łodzi

Korzystając z nieuwagi matki, która zasnęła po wypiciu alkoholu, sześcioletnia dziewczynka wyszła z domu w Zgierzu i samodzielnie wybrała się...

zobacz więcej

Grupa 11- i 12-latków wyruszyła 24 lipca, w poniedziałek harcerze zawinęli do łomżyńskiego portu. Do pokonania mają łącznie ponad 500 kilometrów. Trasa, choć piękna, bywa trudna. Zaprzyjaźnić się też trzeba ze zmienną pogodą.

Jak mówi phm. Krzysztof Nowacki, komandor Bractwa Harcerskiej Bandery: „I gotują, i sprzątają i piorą, zachowują cały porządek na tratwie, wszystko, całe gospodarstwo jest po ich stronie”. Przyznaje, że śmiałkowie muszą się też nauczyć współpracy, bez tego nie uda się zapanować nad tratwą, ale też własnymi emocjami.

Z Łomży harcerze wyruszyli w stronę Ostrołęki, do Elbląga planują dotrzeć 8 sierpnia.

– Przepłynięcie całego Kanału Augustowskiego, od samej granicy państwa, od śluzy granicznej Kurzyniec, poprzez pokonanie każdego stopnia wodnego na Kanale Augustowskim, aż do Dębowa – wyjaśnia Marek Jadeszko, zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej