RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kolizja cysterny z zatłoczonym autobusem. Jest wiele ofiar

Ludzie płonęli żywcem (fot. Pexels)
Ludzie płonęli żywcem (fot. Pexels)

W Demokratycznej Republice Konga 33 osoby zginęły w kolizji cysterny z paliwem i zatłoczonego autobusu na jednej z głównych dróg wiodących do stolicy kraju – Kinszasy. W innej części DRK 11 osób utonęło wskutek wypadku łodzi na jeziorze Tanganika.

Pożar na Rodos. W hotelach nie ma prądu

W niedzielę na greckiej wyspie Rodos wybuchł ogromny pożar. Walkę z żywiołem utrudniał porywisty wiatr. Jak podają lokalne media, w wielu miejscach...

zobacz więcej

– 33 osoby spłonęły w ogromnym pożarze, spowodowanym kolizją pomiędzy pojazdem do transportu paliwa a zatłoczonym autobusem w nocy z soboty na niedzielę, kilkanaście kilometrów od mostu Kwango – przekazał Antoine Pululu z władz prowincji Kwango.

Tej samej nocy na jeziorze Tanganika na wschodzie kraju utonęło 11 pasażerów małej łodzi, w tym siedmioro dzieci. – Odnotowaliśmy zarazem, że 62 osobom udało się uratować – podkreślił Kashindi Bovari, szef posterunku policji w miejscowości Mboko nad Tanganiką. Dokładna liczba osób, które znajdowały się na pokładzie łodzi, nie jest znana.

Słaba infrastruktura


Jak podała agencja AFP, w DRK często dochodzi do takich tragedii. Ten kraj o obszarze 2,3 mln km kw. ma słabą infrastrukturę drogową, dlatego mieszkańcy często przemieszczają się drogą wodną – na rzece Kongo, jej dopływach czy na jeziorach.

DRK jest drugim pod względem powierzchni państwem Afryki. Z 86 mln populacji znajduje się na 16. miejscu wśród najludniejszych państw świata. ONZ prognozuje jednak, że do 2050 r. liczba ludności tego kraju wzrośnie do 200 mln i awansuje on na 9. miejsce. DRK, choć jest niezwykle bogata w zasoby naturalne, takie jak złoto czy koltan, należy do najbiedniejszych krajów świata. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej