RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gatesowie już po rozwodzie. Jest porozumienie w sprawie majątku

Bill i Melinda Gatesowie byli małżeństwem przez 27 lat (fot. Michele Crowe/CBS via Getty Images)
Bill i Melinda Gatesowie byli małżeństwem przez 27 lat (fot. Michele Crowe/CBS via Getty Images)

Melinda i Bill Gates, założyciele jednej z największych prywatnych fundacji filantropijnych na świecie, rozwiedli się w poniedziałek – poinformował magazyn „Business Insider”, powołując się na dokumenty z sądu w Seattle.

Kate Beckinsale ujawniła, jak uniknęła bezdomności

Aktorka Kate Beckinsale w najnowszym wywiadzie zdradziła, że swoją międzynarodową sławę zawdzięcza po części Umie Thurman. Sławna koleżanka po...

zobacz więcej

Po złożeniu 3 maja papierów rozwodowych Melinda i Bill, informując o wspólnej decyzji o rozwodzie, zaznaczyli w oświadczeniu dla mediów społecznościowych, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali „trójkę wspaniałych dzieci” oraz stworzyli fundację, „która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia”.

Amerykańscy filantropi zapewnili wtedy, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie „nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia”. Poinformowali również, że osiągnęli porozumienie w sprawie podziału wspólnego majątku. Melinda French Gates zostaje przy nazwisku męża.

124 mld dolarów majątku


66-letni Gates to według najnowszej listy „Forbes'a” czwarty najbogatszy człowiek świata. Jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oprócz działalności biznesowej Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród celów której są między innymi przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa. Od tego czasu wydał na walkę z ubóstwem i chorobami na świecie ponad 50 mld dolarów.

Gatesowie poparli też programy zwalczania malarii i polio, żywienia dzieci i szczepionek. W 2020 roku ich fundacja przeznaczyła około 1,75 mld dolarów na pomoc w walce z pandemią COVID-19. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej