RAPORT

Tusk kontra Tusk

Gdzie jest najtańsze paliwo w UE? Polska w czołówce zestawienia

Jak wynika z zestawienia, ceny paliw w Polsce należą do najniższych w Unii Europejskiej (fot. Shutterstock/bunyarit; Twitter)
Jak wynika z zestawienia, ceny paliw w Polsce należą do najniższych w Unii Europejskiej (fot. Shutterstock/bunyarit; Twitter)

Cena benzyny drastycznie rośnie i coraz szybciej zbliża się do 6 złotych za litr. Ale i tak paliwo w Polsce należy do najtańszych w Unii Europejskiej. Tak wynika z raportu opublikowanego przez brytyjską organizację RAC Foundation.

Obajtek: Scentralizowanie zakupu ropy naftowej obniży ceny paliw

Zakup ropy naftowej powinien być scentralizowany dla dwóch polskich koncernów paliwowych – powiedział Radiu Gdańsk prezes PKN Orlen Daniel Obajtek....

zobacz więcej

W Polsce porównaniu do sytuacji sprzed roku benzyny 95 i 98 są droższe odpowiednio o 33 % i 29 %, olej napędowy o 27% i autogaz o 36%.

Ale i tak za tankowanie płacimy niemal najmniej w całej Unii Europejskiej. Z raportu opublikowanego przez RAC Foundation wynika, że tańsze paliwo jest tylko w Rumunii (5,49 zł/litr) i Bułgarii (5,07 zł/litr).

Średnia cena paliwa w Polsce to 5,71 zł/litr.

Na czele opublikowanego zestawienia są Holendrzy. Oni za litr benzyny muszą zapłacić równowartośc 8,43 zł. Niewiele taniej jest w Danii i Finlandii (7,79 zł/litr) czy Grecji (7,73 zł/litr).

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej