RAPORT

Tusk kontra Tusk

Polityk PO bił żonę i stawiał się policji. Zaskakujący wyrok sądu

Znęcał się i bił żonę, stawiał opór przy zatrzymaniu, a w trakcie interwencji znaleziono przy nim marihuanę. W poniedziałek wobec Jacka N., byłego polityka Platformy Obywatelskiej i radnego Brzegu, zapadł wyrok. Decyzja sądu jednak zaskakuje, postanowiono bowiem o... warunkowym umorzeniu kary.

Szef brzeskich struktur PO zatrzymany przez policję. Chodzi o przemoc domową

Szef brzeskich struktur PO, przewodniczący Rady Miasta w Brzegu i zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu...

zobacz więcej

Sprawa wyszła na jaw dokładnie dwa lata temu. 2 sierpnia 2019 roku późnym wieczorem policja w Brzegu otrzymała wezwanie do domowej awantury. Jak się okazało, chodziło o prominentnego polityka PO, szefa lokalnych struktur Jacka N. – o czym jako pierwsi informowali reporterzy TVP3 Opole.

Piekło w domu Jacka N.


N. ułyszał zarzut znęcania psychicznego nad żoną, a śledztwo z urzędu wszczęła prokuratura. Kroki wobec polityka podjęło także kierownictwo Platformy Obywatelskiej.

Uderzył pokrzywdzoną z pięści w nos, podczas awantury domowej wykręcał jej ręce, szarpał za ubranie, uderzył swoją głową w głowę pokrzywdzonej, ugryzł w nadgarstek oraz kark, a także chwytając za kark zmuszał do uklęknięcia oraz przeproszenia siebie – wymieniała na sali rozpraw sędzia Monika Juzwiszyn z Sądu Rejonowego w Brzegu. W toku śledztwa ustalono, że piekło w domu radnego PO trwało kilka lat.

Sąd łagodnie potraktował byłego polityka PO

„Ja oczywiście nie przyznaję się”. Policja przesłuchała Trzaskowskiego

Podejrzewam, że to szykany wobec mnie – powiedział po wyjściu z komendy policji w Warszawie Rafał Trzaskowski. W poniedziałek prezydent stolicy...

zobacz więcej

Mimo to wyrok został warunkowo umorzony na okres próby 3 lat, podobnie jak wyrok za stawianie oporu policjantom w czasie zatrzymania oraz znalezioną przy polityku marihuanę.

Za znęcanie się nad małżonkiem grozi do 5 lat więzienia, a za stawianie oporu policji – 3 lata; kolejny rok to posiadanie niewielkich ilości marihuany. Dlaczego sąd uznał, że wszystkie te sprawy należy umorzyć – nie wiadomo, bo wyłączono jawność uzasadnienia.

– Prokurator Rejonowy w Nysie złożył wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia i po zapoznaniu się z jego treścią zostanie podjęta decyzja, czy w tej sprawie będzie wystosowana apelacja – przekazał Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Zobacz także: Kolizja z udziałem Olgierda Geblewicza. Niebezpieczne zachowanie marszałka na drodze

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej