RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Autokar uderzył w ogrodzenie i przewrócił się. Czworo turystów nie żyje

W sumie do czterech tureckich szpitali przewieziono 16 osób  (fot. Shutterstock/shinobi)
W sumie do czterech tureckich szpitali przewieziono 16 osób (fot. Shutterstock/shinobi)

Czworo turystów z Rosji zginęło, a pięciu zostało rannych w poniedziałek po południu w wypadku autokaru w pobliżu miasta Manavgat w prowincji Antalyia na południu Turcji – poinformował konsulat Rosji w Antalyi.

Autokar z dziećmi zderzył się z ciężarówką. Groźny wypadek na A1

Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie) i Gostyninie (woj. mazowieckie) po wypadku, do...

zobacz więcej

– 2 sierpnia w rejonie Manavgatu ok. godziny 18. (17. czasu polskiego) doszło do wypadku autokaru wiozącego na lotnisko grupę 22 rosyjskich turystów, którzy odpoczywali w kurorcie Antalya. Troje Rosjan zginęło, pięcioro doznało ciężkich obrażeń, z czego dwoje znajduje się na oddziale reanimacyjnym – podał pracownik rosyjskiego konsulatu.

Turyści, wszyscy z obwodu samarskiego, mieli wracać wieczorem samolotem do Samary. Później podano, że liczba ofiar śmiertelnych wypadku wzrosła do czterech.

W sumie do czterech tureckich szpitali przewieziono 16 osób – poinformowała służba prasowa biura Intourist. Wśród turystów było 9 dzieci.

Według wstępnych ustaleń autokar uderzył w ogrodzenie na skrzyżowaniu, a następnie wyjechał na przeciwległy pas ruchu i przewrócił się na bok.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej