RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka KO oskarża TVP i wspomina Tuska. „Proszę nie powielać kłamstw”

Katarzyna Lubnauer stawia zarzuty TVP i mija sie z faktami (fot. PAP/Mateusz Marek)
Katarzyna Lubnauer stawia zarzuty TVP i mija sie z faktami (fot. PAP/Mateusz Marek)

Po ponad pół roku kampanii szczepionkowej w Polsce politycy opozycji winą za to, że nie wszyscy Polacy się zaszczepili, obarczają już nie tylko rząd. Katarzyna Lubnauer oskarżyła Telewizję Polską – używając określenia „TVPIS” – o to, że nie wspiera akcji szczepień przeciw COVID-19.

Lubnauer zaatakowała TVP. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer zaatakowała TVP za dobór gości w programie. „7 panów rozmawia o polityce” – skomentowała, dodając z...

zobacz więcej

W poniedziałkowym wpisie na Twitterze Lubnauer nawiązując do podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, stwierdziła, że „prezydent jest sceptyczny” co do celowości szczepień przeciwko koronawirusowi. Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest także zdania, że politycy PiS „otwarcie wspierają walkę z »sanitaryzmem«”.

Katarzyna Lubnauer atakuje TVP


Dalej oskarżyła Telewizję Polską, że „woli ataki na Tuska niż wspieranie szczepień” przez co kampania ma „nie wychodzić”.

„Proszę nie powielać kłamstw. TVP szeroko informuje o zagrożeniach związanych z pandemią koronawirusa oraz o akcji szczepień” – odpowiedział posłance KO szef TAI Jarosław Olechowski.

Akcja informacyjna nt. szczepień w Telewizji Polskiej


Posłanka w swoim wpisie zupełnie pominęła fakt, że temat szczepień często poruszany jest w informacjach TVP; co więcej –na antenach Telewizji Polskiej codziennie emitowane są liczne programy poświęcone przeciwdziałaniu pandemii i zachęcające do szczepienia, takie jak:

„Koronawirus. Poradnik”

„Koronawirus. Szczepionka”

„Koronawirus. Szpital”

„Poradnik dla seniora”

„Walka z koronawirusem”

Także na portalu tvp.info publikujemy szereg raportów, informacji i danych na temat pandemii oraz szczepień przeciwko COVID-19, a także demaskujemy fake newsy.

Zobacz także: Rok z COVID-19, ponad rok z fake newsami. Tak dezinformowano na początku pandemii

Partyjne interesy PO


„Od początku pandemii tematyka związana ze zwalczaniem koronawirusa – w tym o szczepieniach – dominuje na antenie TVP Info oraz codziennie jest obecna w programach informacyjnych Telewizji Polskiej. Za co jesteśmy nagradzani i chwaleni przez środowisko medyczne” – przypominał niedawno Olechowski, apelując do Donalda Tuska o niewykorzystywanie śmiertelnej pandemii w politycznej grze.

Stało się to po tym, jak program szczepień przeciwko COVID-19 znalazł się na celowniku Platformy Obywatelskiej. Politycy tej partii od dawna krytykują programy kampanii szczepionkowej. Ich zdaniem to wina rządu, że nie wszyscy Polacy się zaszczepili.
teraz odtwarzane
Kampania szczepionkowa w TVP

Zobacz także: Misja TVP Info w czasie pandemii. Dr Sutkowski: Wiele stacji poszło w państwa ślady

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej