RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podpalacz z Zamościa. Policja szuka tego mężczyzny – jest nagranie [WIDEO]

Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Widać na nim zamaskowanego sprawcę przestępstwa. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają podpalacza lub posiadają informacje na temat tego zdarzenia. Za pomoc w jego złapaniu minister zdrowia wyznaczył nagrodę.

Morawiecki o ataku na punkt szczepień: Walczmy z wirusem, a nie z sobą nawzajem

Zero tolerancji dla przypadków przemocy i osób popełniających przestępstwa motywowane rzekomym „zagrożeniem szczepieniami” – napisał premier...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu lubelska policja opublikowała na swojej stronie nagranie z kamery monitoringu; widać na nim moment przestępstwa w okolicach Rynku Solnego w Zamościu.

Nagranie podpalacza z Zamościa


Zamaskowany mężczyzna – w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy – podjechał pod punkt szczepień na rowerze. W ręku trzymał pojemnik prawdopodobnie z łatwopalną cieczą, następnie wybił szybę i wlał do wewnątrz kontenera zawartość pojemnika. Za pomocą zapalniczki wzniecił ogień.

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu. „Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny pierwszej w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień” – przekazała w komunikacie st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Jak dodała, po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci z zamojskiej komendy w trakcie poszukiwań sprawcy podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Sprawę bada specjalny zespół policji


„Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady. Zabezpieczony został monitoring miejski, który zarejestrował nieznanego mężczyznę” – przekazała w komunikacie Krukowska-Bubiło.

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu dla zaszczepionych

Od poniedziałku osoby w pełni zaszczepione z niemal wszystkich państw Unii Europejskiej mogą wjechać na teren Wielkiej Brytanii bez konieczności...

zobacz więcej

W celu wykrycia sprawcy podpaleń została powołana specjalna grupa śledcza, złożona z funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niedzielski: Nagroda za pomoc w złapaniu podpalacza


Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że osoba, która pomoże złapać sprawcę podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz punktu szczepień w Zamościu, otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

– We współpracy z policją taką nagrodę przyznam i chciałem zachęcić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące wczorajszych czy dzisiejszych bardziej incydentów, o przekazywanie informacji do policji – powiedział Niedzielski.

Czytaj więcej: Niedzielski o podpaleniu punktu szczepień w Zamościu: Doszło do aktu terroru
teraz odtwarzane
Niedzielski o ataku w Zamościu

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub na telefon alarmowy 112. Nagranie z monitoringu można obejrzeć w odtwarzaczu na górze artykułu. Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej