RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Samolot do Warszawy zawrócony. Wizz Air podaje przyczynę

Pasażerowie z Bułgarii lecieli do Polski (fot. Shutterstock/Konwicki Marcin)
Pasażerowie z Bułgarii lecieli do Polski (fot. Shutterstock/Konwicki Marcin)

Samolot Wizz Air, lot W6 2857 z Burgas do Warszawy, został w poniedziałek zawrócony na lotnisko, z którego wystartował. Wylądował bez zakłóceń i obecnie przechodzi przeglądy serwisowe – poinformował w oświadczeniu przewoźnik.

Boeing w ogniu. Samolot sypał się w locie, a pasażer nagrywał płonący silnik [WIDEO]

Do mrożącej krew w żyłach awarii doszło w trakcie lotu samolotu linii United Airlines z Denver do Honolulu. W sobotę w boeingu 777 zapalił się...

zobacz więcej

Dodano, że aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas w południowo-wschodniej Bułgarii.

„Zgodnie z polityką Wizz Air i przepisami UE, pasażerom zapewniono przekąski na lotnisku, poinformowano o ich prawach i możliwościach oraz zaoferowano alternatywny lot lub pełny zwrot kosztów” – informuje Wizz Air.

Linia przeprosiła jednocześnie wszystkich podróżnych za niedogodności, tłumacząc, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest priorytetem przewoźnika.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce, w: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik obsługuje flotę 141 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Zobacz także: „Wstrząśnięci, ale nietknięci”. Samolot drużyny NBA ociekał krwią [WIDEO]

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej