RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kate Beckinsale ujawniła, jak uniknęła bezdomności

Pomocną dłoń wyciągnęła sławna koleżanka (fot. W.Conran/PA Images/Getty Images)
Pomocną dłoń wyciągnęła sławna koleżanka (fot. W.Conran/PA Images/Getty Images)

Aktorka Kate Beckinsale w najnowszym wywiadzie zdradziła, że swoją międzynarodową sławę zawdzięcza po części Umie Thurman. Sławna koleżanka po fachu zaoferowała jej pomoc, gdy późniejsza gwiazda „Pearl Harbor” i „Aviatora” po przeprowadzce z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych nie miała się gdzie podziać.

De Niro w filmie wymyślonym przez 15-latka

Po przeczytaniu „Wojny z dziadkiem” Roberta Kimmela Smitha z 1984 r. 15-letni Tre Peart poprosił rodziców o pokazanie mu wersji filmowej tej...

zobacz więcej

Kate Beckinsale pod koniec lat 90. przeprowadziła się z rodzinnej Anglii do Stanów Zjednoczonych, by spełnić swój amerykański sen. Jej ówczesny partner Michael Sheen otrzymał właśnie rolę w wystawianym na Broadwayu spektaklu „Amadeus”, ona miała wkrótce rozpocząć zdjęcia do dramatu kostiumowego „The Golden Bowl” w reżyserii Jamesa Ivory'ego.

Zaledwie kilka miesięcy wcześniej na świat przyszła ich córka Lily. To utrudniało parze podjęcie decyzji o przeprowadzce na inny kontynent.

– Tak naprawdę nie chciałam się przenosić. Dopiero co urodziłam dziecko i miałam mnóstwo obaw. Myślałam sobie: Czy to jest dobry pomysł? Przecież nikogo tam nie znam – wspominała aktorka goszcząc w podcaście „Armchair Expert”.

Uma Thurman pomogła Kate Beckinsale


To właśnie na planie „The Golden Bowl” Beckinsale poznała Umę Thurman. Jak zdradziła gwiazda „Pearl Harbor”, sławna koleżanka po fachu zaoferowała jej swoją pomoc, gdy Kate najbardziej jej potrzebowała.

– Byliśmy w ciężkiej sytuacji. Nie mogliśmy znaleźć mieszkania i wtedy Uma powiedziała, że ma opuszczoną posiadłość, z której od lat nikt nie korzystał. Było tam mnóstwo karaluchów, a dom praktycznie się rozpadał, ale to nas naprawdę uratowało – ujawniła Beckinsale.

I dodała, że choć początkowo rezydencja była w bardzo złym stanie, Thurman sfinansowała umeblowanie domu i pomogła go odnowić. „Byliśmy w podbramkowej sytuacji, a Uma nas ocaliła. Była na tyle hojna, że kupiła nam meble. Kiedy przychodziła do nas z wizytą, czuliśmy się, jakby sama królowa nas odwiedzała” – zaznaczyła aktorka.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej