RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sześciolatka sama przyjechała pociągiem ze Zgierza do Łodzi

Dziewczynka wyszła, gdy jej matka spała (fot. Policja łódzka)
Dziewczynka wyszła, gdy jej matka spała (fot. Policja łódzka)

Korzystając z nieuwagi matki, która zasnęła po wypiciu alkoholu, sześcioletnia dziewczynka wyszła z domu w Zgierzu i samodzielnie wybrała się pociągiem do Łodzi, by odwiedzić babcię. Na błąkające się na dworcu Łódź Radogoszcz dziecko zwrócili uwagę przechodnie, którzy wezwali policję.

Wypożyczył ferrari i zaraz je rozbił

Kierowca wypożyczonego ferrari o wartości 250 tys. euro stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo w miejscowości Eemnes w Holandii. Auto...

zobacz więcej

Kilkuletnim dzieckiem błąkającym się samotnie na dworcu Łodź Radogoszcz w sobotnie popołudnie około godz. 16 zainteresowała się para podróżnych; zaopiekowali się dziewczynką i zawiadomili policję.

– Na miejscu policjanci ustalili, że sześciolatka wyszła sama z domu, gdy jej mama spała. Dziewczynka poszła na dworzec kolejowy i wsiadła w pociąg do Łodzi, bo chciała odwiedzić babcię. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia nie miała żadnych zastrzeżeń co do stanu zdrowia małej podróżniczki – zrelacjonowała rzeczniczka zgierskiej policji Magdalena Nowacka.

Dziewczynka nie potrafiła podać dokładnego adresu zamieszkania ani danych osobowych. Zgierscy funkcjonariusze ustalili je sami, jednak w domu dziecka nie zastali nikogo. Wpadli więc na pomysł, by sprawdzić dworzec kolejowy w Zgierzu. Tam zwrócili uwagę na zdenerwowaną kobietę, która szukała córki.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Funkcjonariusze poddali 39-latkę badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie dziewczynką zaopiekowała się babcia, a wobec matki będzie prowadzone postępowanie karne. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej