RAPORT

Tusk kontra Tusk

Pożar na Rodos. W hotelach nie ma prądu

W niedzielę na greckiej wyspie Rodos wybuchł ogromny pożar. Walkę z żywiołem utrudniał porywisty wiatr. Jak podają lokalne media, w wielu miejscach nie ma prądu i wody.

Pożar w mieście Pescara: Dramatyczne sceny we włoskim rejonie Abruzji. „Są poszkodowani, trwa ucieczka z plaż” [WIDEO]

Nieznana jeszcze liczba osób odniosła obrażenia w wyniki pożaru, który w niedzielę zagroził miastu Pescara w Abruzji na wschodzie Włoch – podała...

zobacz więcej

Według portalu „greek reporter” ogień zagraża słynnej Dolinie Motyli, bazie wojskowej Kalamonas i wiosce Psinthos.

Brak prądu i wody


W kilku miejscach nakazano mieszkańcom ewakuację, ponieważ pożar rozprzestrzenił się w niekontrolowany sposób. Część mieszkańców nie ma dostępu do prądu i wody.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Pożary w Grecji


To kolejny pożar w Grecji w ostatnim czasie. W sobotę straż pożarna poinformowała o pożarze w północno-zachodniej części Półwyspu Peloponez w pobliżu miasta Patras.

Od piątku przez Grecję przechodzi kolejna fala upałów, temperatura sięga 42-44 st., co potęguje ryzyko kolejnych pożarów.

We wtorek doszło do pożaru lasu na północnych przedmieściach Aten. Tydzień wcześniej setki strażaków walczyły przez dwa dni z ogromnym pożarem w górach Gerania.

Greckie lasy co roku dotykają susze, zwiększające ryzyko wystąpienia pożarów. W lipcu 2018 r. 102 osoby zginęły w pożarze lasów na przedmieściach Aten i był to najtragiczniejszy bilans ofiar pożarów w Grecji. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej